Casino vyzerá byť celkom slušným projektom. V najnovšom traileri vidíme množstvo zaujímavých scén, vrátane istého mafiána, ktorý „nenápadne“ pripomína osobu Mariána Kočnera. Vidíme aj Zuzanu Kanócz, ktorá si to túži rozdať s postavou Mareka Majeského. 

 

Krásna Zuzana Kanócz si zahrala kariéristku na ministerstve, ktorej teplé miesto zariadil jej milenec v hereckom prevedení Mareka Majeského. Ten vo filme predstavuje politického zapredanca, ktorý je za svoju kariéru vďačný oligarchovi v obsadení českého herca Pavla Kříža. V úlohe majiteľky kasína sa predstaví Tereza Brodská a v úlohe investigatívneho novinára a jeho šéfa Marek Geišberg s Richardom Stankem. 

 

 

Jeho ústrednou témou však nie sú len príbehy, ktoré sa viažu k priestoru kasína, hazardu a hráčom pokru, ale aj príbehy z vonkajšieho sveta – hra ako životný pocit daný človeku od narodenia. Hra v priestore kasína je podstatou zábavy a relaxu, no tiež pocitu hazardu, má v sebe akúsi príchuť tajomstva.

 

Svet „za múrmi“, vonkajší svet, a teda aj politika, je svetom ešte väčších hier. Politika ovplyvňuje životy ľudí, zahráva sa s nimi a na rozdiel od „pokerového“ sveta používa často aj neférové prostriedky, nemá dané pravidlá hry a niekedy proti nim dokonca bojuje. 

 

Za réžiou stojí Ján Sabol (Robinson & Crusoe), ktorý sa spoločne s Petrom Himičom a Istvánom Kerékgyártóm postaral aj o scenár. Zahrajú si Tereza BrodskáPavel KřížRoman LuknárMarek MajeskýZuzana KanóczJana MajeskáMarek Geišberg, Vica KerekesLucia HurajováRichard Stanke či Michal Soltész a premiéra je u nás naplánovaná na 26. septembra (září) 2019.

 

Zuzana Kanócz chce byť opichaná v Casine. Trailer pre slovenské krimi o mafii, hazarde a ženách odkazuje aj na Kočnera

Ohodnoť článok
0