Ako už iste vieš, Spider-Man sa oddeľuje od MCU a v tejto chvíli je to prakticky oficiálne. Hovorca Sony sa totiž pre Hollywood Reporter vyjadril nasledovne:

 

Množstvo dnešných správ nesprávne zaradilo rolu Kevina Feigiho vo vývoji Spider-Man filmov. Sme sklamaní z rozhodnutia Disney, ktoré mu naďalej nedovolí pracovať na našich filmoch z pozície výkonného producenta, aj keď to chápeme. Dúfame, že sa to v budúcnosti zmení, ale chápeme, že mu Disney dalo na plecia oveľa viac práce a zodpovednosti (hlavne vzhľadom na akvizíciu Foxu a mutantov), kvôli čomu nemá Kevin čas venovať sa IP (intellectual property, v tomto prípade práva na Spider-Mana, pozn. red.), ktoré Disney nevlastní. Kevin je úžasný a sme vďační za pomoc a vedenie cestou, akú nastolil. Budeme v nej pokračovať. 

 

Hovorca Sony sa zase pre io9 vyjadril, že spor je výhradne kvôli producentskému kreditu. Feige mal Sony pomáhať aj s filmami, ktoré ho za to nijako neocenili (Venom, Morbius...) a že sa to môže vyriešiť. Viaceré zdroje uvádzajú, že nič nie je úplne stratené a stále môže prísť k novej dohode. Musíme teda dúfať, že sa Disney uvedomí a pod tlakom fanúšikov povolí. Nechceli by sme predsa prísť o Spider-Mana, že?

 

 

Ohodnoť článok
8
Zdroj: hollywoodreporter.com