O pripravovanej druhej sérii skvelého superhrdinského seriálu The Boys, ktorý si na Amazone rýchlo získal obrovskú priazeň divákov, sme si už čo-to povedali. Nedávno sme sa tak dozvedeli aj to, že hercov z prvej série doplní Aya Cash.

 

Tá si zahrá neonacistku so schopnosťami superhrdinu a ponesie meno Stormfront. Teraz sa ale ohľadom The Boys rozpovedal aj výkonný producent a showrunner projektu Eric Kripke, ktorý prezradil viacero zaujímavostí o prvej sérii a naznačil, čo približne nás čaká v tej ďalšej.

 

 

Uviedol, že je veľkým fanúšikom čiernych komédií a pri prvej sérii sa inšpiroval napríklad ranou tvorbou Petera Jacksona, Sama Raimiho či filmom Heathers s Winonou Ryder a Christianom Slaterom. Jedným zo základných kameňov príbehu pritom mali byť práve machinácie v rámci sledovanosti, ktorých úlohou bolo zlepšiť imidž superhrdinov. Ako to ale pri adaptácii komiksov býva, tvorcovia občas zopár vecí oproti predlohe zmenia.

 

A to je prípad aj superhrdinu s prezývkou The Deep. Kripke sa nechal počuť, že aj keď patrí k veľkým priaznivcom komiksu od Gartha Ennisa, musí uznať, že The Deep v ňom až tak veľa priestoru nedostáva. Aby teda v seriáli niekoľko sérií iba len tak nepostával v kostýme, tvorcovia sa rozhodli vytvoriť mu poriadny charakter. Využili ho dokonca aj v prípade sexuálneho obťažovania novej členky tímu Starlight.

 

 

Na stránkach komiksov sa totiž na Starlight vrhli hneď traja superhrdinovia, a to Homelander, A-Train a Black Noir. V seriáli to však podľa Kripkeho nemohol byť ani jeden z nich, pretože Homelander je nepriateľom Butchera, A-Train zasa Hughieho, no a Black Noir jednoducho nerozpráva. Na scénu so Starlight teda použili The Deepa, ktorý už nebol iba pajácom v kostýme.

 

Okrem nejakých tých zmien postáv sme sa ale v prvej sérii dočkali aj celkom nových, ako napríklad neviditeľného Translucenta. Ten vznikol v hlavách tvorcov po tom, čo si uvedomili, že budú potrebovať zabiť niektorého člena The Seven, aby tak nakopli príbeh a dostali hlavných hrdinov do konfliktu so superhrdinami. Čo sa týka jeho schopností, chceli vybrať niečo, čo je cool a zároveň to neskôr nebudú potrebovať. A tak padlo rozhodnutie na neviditeľnosť.

 

 

V závere sa ešte vrátime k vyššie spomínanej neonacistke Stormfront. Ako si sa totiž mohol dočítať v jednom z našich nedávnych článkov, jej pohlavie bude oproti komiksovej predlohe zmenené. Kripke nás však ubezpečil, že aj keď nepôjde o presne tú istú verziu postavy, ako v predlohe, bude mať rovnako zhnitú dušu a tvorcovia si ňou uctia mužského Stormfronta. Showrunner The Boys tiež dodal, že sa v 2. sérii dočkáme aj viac politikov a mali by sme zistiť ďalšie podrobností Mallory (Butcherov mentor).

Ohodnoť článok
7
Zdroj: comingsoon.net