Mutanti sú súčasťou MCU, aj keď nám ich ešte Kevin Feige a spol. nepredstavili. A možno sa s tým nakoniec poponáhľajú, ak sa definitívne potvrdí, že so Spider-Manom už nemôžu počítať. Tak či onak, mutanti raz do MCU prídu a špekuluje sa, že sa tak stane vo Fáze 5. Možno aj preto je tá štvrtá taká „krátka“. Na oficiálne informácie si, ako inak, budeme musieť počkať (možno sa niečo dozvieme už počas disneyovskej akcie D23 cez víkend), no zdroje blízke Marvelu prišli so zaujímavými špekuláciami už teraz.

 

Insider, ktorý s touto informáciou prišiel (a taktiež web We Got This Covered) tvrdia, že X-Men sa s Avengermi stretnú v crossoveri pravdepodobne až v 6. Fáze. Malo by ísť o spoločný, veľký Avengers film. Najprv však treba mutantov predstaviť, dať ich dokopy a podobne, čo by sa mohlo začať už vo Fáze 5, pričom v tej 6. by dostali nejaké filmy či  tímovky, až by to celé vyvrcholilo spoločným eventom. 

 


Možno sa tak dočkáme Avengers: Civil War 2 alebo podobne koncipovaného príbehu. Je jasné, že X-Men sú klaďasi, a tak sa len s Avengermi na niečom nemusia dohodnúť alebo pochopiť. Možností je v tomto prípade veľa, času však málo.

 

Marvelu totiž ubúdajú ich legendárne postavy (v Endgame prišli o dve najlepšie, ktorých interakcie s Wolverinom a inými mutantmi by boli na nezaplatenie) a rozhodne bude tento trend pokračovať. Nevieme, či Hemsworth bude ako Thor vystupovať aj po Love and Thunder a takisto netušíme, v akom stave bude Hulk. Hawkeye svoju púť ukončí na Disney+ a Black Widow je taktiež po smrti. 

Z pôvodnej šestky nemusí po skončení Fázy 5 ostať nič a to by bol naozaj smutný pohľad. Obzvlášť, keby na rad nastúpili X-Men a najstarším Avengerom, s akým by jednali, by bol Doctor Strange... 

 

 

Marvel najprv musí v MCU zostaviť New Avengers. Pôvodne sa údajne plánoval aj veľký záporák v podobe Normana Osborna, no keďže situácia so Spideym je, aká je, je možné, sa budúcnosť MCU v posledných týždňoch výrazne zmenila a meniť bude aj naďalej. Konflikt X-Men a Avengers je však prakticky nevyhnutný.

 

Čím skôr sa stane, tým skôr sa môžu následne ich vzťahy vyvíjať, prehlbovať a naberať na dynamike kvôli úvodným stretom a nepokojom. Určite by to do MCU vnieslo množstvo sviežeho vetra pred tým, než by predstavili ďalšieho obrovského záporáka na úrovni Thanosa.

Ohodnoť článok
11
Zdroj: wegotthiscovered.com