Lional (Edward Norton) je detektív trpiaci tourettovým syndrómom. Ten mu strpčuje nielen jeho profesionálny, ale aj osobný život. Pod krídla si ho vezme skúsený veterán Frank Minna (Bruce Willis), ktorý je neskôr zavraždený.

 

Vo filmovej adaptácii knižnej predlohy Jonathana Lethema zasadenej do New Yorku roku 1950 sa bude Lional snažiť odhaliť pravdu o smrti (nielen) jeho mentora. Postupom času zisťuje, že za všetkým v pozadí zrejme stojí mocný muž menom Moses Randolph (Alec Baldwin), ktorý si v New Yorku môže dovoliť prakticky čokoľvek.

 

Debutový trailer k Motherless Brooklyn od Warner Bros. Pictures zobrazuje starého dobrého Willisa, ale v prvom rade sa zameriava na hlavného hrdinu, ktorého stvárňuje Edward Norton.

 

 

Jedna z vedľajších rol v snímke ale pripadla aj na talentovaného Willema Dafoea (Čata, Antikrist). Ďalej si vo filme zahrajú Ethan Suplee, Leslie Mann, Josh Pais, Fisher Stevens, Michael K. Williams či Robert Wisdom.

 

Charizmatický Edward Norton sa po romantickej komédii Rabín, kňaz a krásna blondína z roku 2000 chytá opäť režisérske remesla, no tentokrát sa presunie do kriminálneho žánru.

 

Obsadenie Motherless Brooklyn je viac než nádejné a spracovaniu knižnej predlohy Nortonom fandíme. V našich kinách sa k filmu dopracujeme 31. októbra (říjen) 2019 a v Česku bude premiérovať 5. decembra (prosinec) toho istého roku. Viac sa o snímke dočítaš v tomto vlákne.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: comingsoon.net