Článok obsahuje spoilery zo snímky Once Upon a Time in Hollywood!

 

Premiéra novej tarantinovky Vtedy v Hollywoode je už síce niekoľko málo dní za nami, stále sa však na internet dostáva viacero menších či väčších zaujímavostí, o ktorých ťa vždy veľmi radi informujeme. Naposledy sme sa napríklad venovali Leonardovi DiCapriovi a jeho počiatočnej neochote používať plameňomet a upaľovať ním ľudí.

 

 

Tentokrát sa ale zameriame na jeho filmového parťáka Brada Pitta, ktorý vo filme stvárnil Leovho kaskadéra Cliffa Bootha. Ak si už Once Upon a Time in Hollywood videl (čo asi áno, keďže pokračuješ v čítaní aj napriek varovaniu), určite si spomínaš na to, ako bol Cliff viacerými postavami obvinený z vraždy vlastnej manželky Billie Booth (Rebecca Gayheart).

 

A hoci sme sa do momentu údajnej vraždy vrátili prostredníctvom krátkeho flashbacku, Tarantino nám zámerne neukázal jednoznačnú odpoveď, čím nechal na divákoch, aby sa rozhodli sami, či Cliff svoju ženu zabil, alebo nie. Zdá sa však, že herecký predstaviteľ Cliffa Bootha presne vie, ako dopadol spomínaný deň na lodi. Pravdu sa ale nedozvieme asi nikdy. Teda aspoň nie od Pitta.

 

 

Ten totiž v nedávnom rozhovore pre Los Angeles Times prezradil, že aj keď pozná celé pozadie príbehu Cliffa a Billie, tak nikdy neprezradí, čo sa v skutočnosti stalo. Podľa jeho slov herec uprednostňuje nejednoznačnosť, a to najmä vzhľadom na záver snímky, v ktorom sa preukázal Cliffov násilne hrdinský charakter.

 

No za zmienku rozhodne stojí aj skutočnosť, že okolnosti smrti Billie odzrkadľujú nevyriešený tragický koniec hollywoodskej hviezdy Natalie Wood. Natalie sa utopila po plavbe s manželom Robertom Wagnerom, s ktorým mala vraj búrlivý vzťah. V jej tele sa našli stopy liekov, alkoholu aj prášky proti morskej chorobe. Wagner bol v roku 2018 dokonca označený za hlavného podozrivého v prípade vyšetrovania smrti Natalie.

Zabil podľa teba Cliff svoju manželku?
Áno
363 hlasov
Nie
264 hlasov
Ohodnoť článok
5
Zdroj: indiewire.com