Krátko po vydaní špeciálneho náhľadu na The Rise of the Skywalker nám Disney podsúva oficiálnu ukážku z D23 aj na internete. Vyše minúty sa venuje nostalgickému pohľadu na celú sériu, pričom sa následne presúvame k najnovšiemu dielu. Vidíme nové, aj staršie zábery, teaser na údajný epický súboj Kyla s Rey v daždi a na záver aj nečakaný pohľad na Rey s novým svetelným mečom, ktorý si snáď vytvorila sama. 


Ide o duálny lighstaber podobný tomu, aký mal Darth Maul. Tento však môžu slúžiť aj ako jednostranný meč s dvomi lúčmi, čo ponúka jeho užívateľovi ďalšiu výhodu. Dejové tajomstvá stále nie sú známe a my dúfame, že tomu tak ostane až do premiéry. Vo finále Skywalkerovej ságy sa môže stať čokoľvek a je teda zbytočné robiť predčasné závery.  

 

 

Epizódu IX zrežíroval J. J. Abrams (The Force Awakens, Star Trek).  Scenár napísal spoločne s Chrisom Terriom (Argo, BvS). Premiéra sa uskutoční 19. decembra (prosinec) 2019.  Pre viac informácií o Star Wars: Episode IX klikaj sem. Rozbor prvého traileru nájdeš tu.

 

Rey ovláda duálny svetelný meč! V novom traileri pre Star Wars: Episode IX z nej šíri temná sila

Ohodnoť článok
8
Foto: Disney/Lucasfilm