Joaquin Phoenix najprv váhal, no nakoniec rolu Jokera prijal. DCEU sa ignoruje a Todd Phillips (Hangover trilógia) natočí sondu do súčasnej spoločnosti a zameria sa na sociálnu stránku Jokerovho príbehu. Ako sa z neho stane psychicky narušený človek, koho za to môžeme viniť a ako to odzrkadľuje našu spoločnosť a nás samých?

 

Pôjde o originálny príbeh. Nečakaj teda žiadne spracovanie komiksov. A pravdepodobne by si nemal čakať ani veľa postáv z DC univerza. Uvidíš však Zazie Beetz, Roberta De Nira a ďalších. Phoenix založil Jokerov smiech na pacoentoch s patologickou chorobou, kvôli ktorej nedokáže jedinec kontrolovať svoje výbuchy smiechu. „Sledoval som videá ľudí trpiacich patologickým smiechom, a teda neurologickou poruchou, ktorá u jedincov spôsobuje nekontrolovateľný smiech,“ povedal Phoenix.

 

 

Joaquin zvolil cestu tzv. method actingu a počas natáčania vystúpil zo svojej postavy iba zriedka. Spomínal na to aj jeho herecký kolega Marc Maron.

 

Príliš som sa s ním nerozprával, keďže bol takmer vždy ponorený do úlohy Jokera. Preto som si povedal, že ho nebudem obťažovať. A je to v poriadku. Metódy ľudí predsa musíte rešpektovať,“ prehlásil Maron.

 

 

Za réžiou Jokera stojí už vyššie spomínaný Todd Phillips (The Hangover, War Dogs), ktorý sa spoločne so Scottom Silverom (The Fighter, 8 Mile) postaral aj o scenár. Okrem Marona, Phoenixa a De Nira si vo filme zahrá tiež Zazie BeetzBrett CullenFrances Conroy či Shea Whigham a jeho premiéra je u nás naplánovaná na 3. októbra (říjen) 2019. Pre ďalšie informácie klikaj sem.

Ohodnoť článok
7