49-ročný Matthew McConaughey na svojej alma mater čas od času prednášal od roku 2005, no odteraz bude na Texaskej univerzite plnohodnotne pôsobiť ako profesor. Štúdium na univerzite úspešne dokončil v roku 1993, ale zdá sa, že akademická pôda ho na „staré kolená“ opäť zlákala.

 

Z nižšie priloženej fotografie možno predpokladať, že študenti McConaugheyho skutočne obľubujú a The Hollywood Reporter spomína vo svojej publikácii taktiež prehlásenie školy, v ktorom sa o hercovi píše ako o výnimočnom učiteľovi a mentorovi.

 

 

V rámci štúdia Script to Screet študenti pravidelne nahliadajú do filmového zákulisia McConaugheyho filmov vrátane skúmania scenárov či exkluzívnych záberov zo zákulisia. Herec niekedy svojich žiakov berie taktiež v rámci exkurzií na natáčanie. Výučba s Matthewom musí byť teda určite mimoriadne pôsobivá.

 

 

Tohto texaského rodáka môžeš poznať zo skutočne veľkého množstva filmov, no za príklad si spomeňme drámu Klub poslednej nádeje (Oscar za hlavného herca), sci-fi Interstellar či prvú sériu famózneho seriálu True Detective. Nezabudnime ale taktiež na kriminálnu drámu The Lincoln Lawyer podľa vynikajúcej knižnej predlohy Michaela Connellyho, sci-fi Kontakt s Jodie Foster či menšiu, ale mimoriadne zábavnú rolu v Scorseseho The Wolf of Wall Street.

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: hollywoodreporter.com