Ako sme ťa už informovali v jednom z nedávnych vydaní našich Raňajok s Filmkultom, nový Joker s Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe dostal oficiálne R-kový rating. Snímka tak bude okrem iného obsahovať napríklad aj silné krvavé násilie, znepokojujúce správanie, hrubý slovník či krátke sexuálne zábery. Podľa najnovších vyjadrení režiséra Todda Phillipsa však štúdio Warner Bros. dlho váhalo nad tým, či bude Joker mládeži prístupný alebo nie.

 

 

Phillips totiž v rozhovore pre Los Angeles Times prezradil, že po dokončení scenára strávil celý rok presviedčaním zástupcov štúdia, aby mu umožnili natočiť násilný a popudlivý komiksový film. Režisér podľa svojich slov síce Warner Bros. mnohokrát preklínal, nakoniec však uznal, že povolenie natočiť R-kovú snímku bolo z ich strany veľmi odvážne. Dôležitú úlohu pritom určite zohral aj Jokerov rozpočet.

 

Ten sa údajne natočil iba za 55 miliónov dolárov, čo je v porovnaní s ostatnými komiksovkami pomerne málo. Pôvodne pritom nemalo ísť ani o komiksový film, keďže Phillips chcel natočiť akýsi psycho film o obyčajných ľuďoch. Aby ho ale mohol pretlačiť cez producentov štúdia, zasadil svoj príbeh do komiskového sveta.

 

Je však zaujímavé, že aj keď Warner Bros. natočilo za 35 miliónov dolárov horor It, ktorý s R-kovým ratingom zarobil celosvetovo cez 700 mega, tak v prípade Jokera váhalo celý jeden rok. Dôležité ale je, že Todd Phillips nakoniec dostal povolenie a mohol si film natočiť podľa seba.

 

Ohodnoť článok
7
Zdroj: indiewire.com