Lietajúca Captain Marvel, prvé zdvihnutie Mjolniru Capom, príchod Avengers na záverečný boj, rozzúrený Drax bodajúci mech či Valkyrie na lietajúcom koňovi. Natáčanie spomínaných a ďalších mnohých scén nájdeš v nasledujúcom videu a taktiež v nižšie priloženej galérii s desiatkami fotiek zobrazujúcimi zábery pred a po úprave počítačovými efektami.

 

 

Niektoré zo scén pôsobia skutočne neuveriteľne a laik si dokáže iba ťažko predstaviť, koľko práce si daná úprava vyžadovala. Podľa Čecha Pavla Kacerleho, ktorý pracoval pre Marvel, však nie je v dnešnej dobe v tejto oblasti prakticky nič nemožné.

 

 

Zažil som množstvo scén, kde sa hovorilo, že sa nebude vedieť, ako to technicky vyriešime, ale pracujú na tom skutočne profesionálne tímy a ešte som sa nedostal do fázy, kedy sme klientovi museli povedať, že určitú vec nevieme vyriešiť. To sa mi nestalo pri žiadnom filme, každá tá scéna vždy našla nejaké riešenie,“ povedal pre náš portál. Viac sa o Avengers: Endgame dočítaš v nasledujúcom vlákne. Ďalšie gif obrázky nájdeš tu.

 

Zobraziť galériu 28 galeria
Ohodnoť článok
17
Zdroj: buzzfeed.com
Foto: Marvel Studios