Heroic Hollywood prišiel so správou o tom, akým nezvyčajným štýlom nahráva Robert Downey Jr. svoje repliky. Hovoriť o tom mali režiséri Endgame, bratia Russovci, počas chicagskej zastávky na tour We Love You 3 000. Keďže s hercom režiséri pracovali na troch veľkých filmoch, dokonale poznajú jeho schopnosti. 

 

Downey nikdy nepovie tú istú vetu dvakrát. Má naozaj unikátny proces, počas ktorého má v uchu malé slúchadlo. Na druhej strane je jeho asistent, s ktorým pracuje už dlhé roky. Bežne sme sa tak stretli v nedeľu pred tým, než sme mali natočiť jeho scény počas celého týždňa. Zavrieme sa s ním a scenáristami do miestnosti a navrhneme alternatívne repliky, aby žiadnu nemusel zopakovať viackrát. A tak najprv prednesie repliku zo scenára a následne mu jeho asistent predá alternatívne cez slúchadlo. Downey ich všetky prednesie a následne spoločne vyberú a pozliepajú to, čo funguje najlepšie, a čo sa aj dostane do finálnych dialógov či scenára.

 

Režiséri si pochvaľujú prácu s tak veľkým množstvom hercov. Každý prinesie na natáčanie iný proces a štýl herectva. Samotný Downey podal podľa nich tak skvelý výkon, že by si zaslúžil vyhrať aj nejaké ocenenie. 

 

Ohodnoť článok
26
Zdroj: heroichollywood.com