Od natáčania Thor: Ragnarok si tentokrát Taika Waititi odskočil k paródii na nacistické Nemecko. Snímku s názvom Jojo Rabbit nielen režíroval, písal k nej scenár, ale dokonca si v nej zahral aj diktátora Adolfa Hitlera. Ten bude v príbehu filmu podporovať malého Jojo Betzlera (Roman Griffin Davis) k tomu, aby bol oddaným vojakom bojujúcim za ideály nacizmu.

 

Ako už ale môžeš vidieť v upútavke, mladý hrdina nie je s vývojom udalostí v jeho štáte príliš spokojný. Táto neistota sa začne stupňovať vo chvíli, kedy nájde ukrytú židovku Elsu (Thomasin McKenzie). Pri nej zisťuje, že tak, ako mu prezradil jeho kamarát z Hitlerjugend, vyzerajú židia skutočne rovnako ako obyčajní ľudia, ale dozaista nevedia čítať myšlienky.

 

 

Ako sám Waititi k filmu povedal, jeho komédia vraj nahnevá veľké množstvo rasistov. Z doposiaľ publikovaných záberov pôsobí naozaj odviazane a je zjavné, že tvorca dostal pri natáčaní voľnú ruku. Či sa táto skutočnosť podpíše na výslednej kvalite v negatívnom alebo pozitívnom smere ešte len uvidíme.

 

V Jojo Rabbit si zahrala aj hollywoodska kráska Scarlett Johansson stvárňujúca Jojovu matku. Ďalej v príbehu môžeš počítať s hercami, ako Sam Rockwell či Rebel Wilson. Slovenská aj česká premiéra je plánovaná na 23. januára (leden) 2020. Viac sa o Jojo Rabbit dozvieš z tohto vlákna.

 

Ohodnoť článok
2
Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures