92. odovzdávanie prestížnych filmových cien Oscar sa bude konať 9. februára 2020, a tak je ideálny čas na diskusiu o tom, či si sošku zaslúži aj Robert Downey Jr. Niet pochýb o tom, že v rekordnej snímke Avengers: Endgame podal úctyhodný výkon a svoju rolu môže pri rozhodovaní zohrať aj emotívna zložka. Predsa len, Iron Man ukončuje svoju 11-ročnú cestu v MCU. To, aby Downey Jr. Oscara skutočne získal však nie je len v záujme divákov. 

 

Aktuálne režiséri podľa We Got This Covered prezradili, prečo si ocenenie slávny herec zaslúži. Joe a Anthony Russo si myslia, že sa im podarilo za viac než dekádu vytvoriť veľmi silnú postavu, dôkazom čoho je smútok návštevníkov kina, ktorí hromadne plakali, keď Tony Stark zomrel. 

 

 

„Filmy nerobím kvôli cenám. Áno, tvorba bola príliš náročná, spravili sme dva najdrahšie filmy po sebe. Chcem sa prihovoriť len za jedinú vec v tomto prípade a tou je Robert Downey,“ prezrádza jeden z Russovcov. 

 

„Neviem, či som niekedy v histórii filmov v globálnom hľadisku videl publikum reagovať tak, ako reagovali v tomto prípade. Ľudia hlasne nariekali v sálach a mali problémy s dýchaním. Chcem tým povedať, že ide o závažný výkon, keď sa dokážete dotknúť publika do takej miery. Nikdy sme nič podobné nevideli a keď si toto nezaslúži Oscara, tak neviem, čo áno,“ dodáva.

 

 

Ohodnoť článok
93
Zdroj: wegotthiscovered.com