Od famózneho Kubrickovho hororu The Shining (1980) s Jackom Nicholsonom ubehlo už takmer 40 rokov. Za danú dobu sa zo syna spisovateľa Jacka Torrancea (Nicholson) Dannyho stal dospelý muž, ktorého v novinke Doctor Sleep stvárňuje charizmatický Ewan McGregor.

 

Ten má v príbehu snímky Doctor Sleep schopnosti vymykajúce sa bežnému svetu. Vo filme bude brániť jemu podobné dievča pred kultom The True Knot, ktorý loví osoby s nadprirodzenými schopnosťami.

 

A ako môžeš vidieť v čerstvom traileri od Warner Bros., aj tentokrát budeme môcť nahliadnuť do nebezpečného hotelu Overlook, kde sa Jack Torrance po tom, ako prišiel o rozum, pokúsil zavraždiť svoju ženu a syna Dannyho.

 

 

Zvučka hororu The Shinning vyvoláva azda v každom nadšencovi tejto klasiky nostalgiu, ale dojmy z upútavky mám zatiaľ pomerne zmiešané. Nadviazať na vynikajúci Kubrickov počin nebude totiž vôbec jednoduché.

 

Doctor Sleep režíroval Mike Flanagan (Gerald's Game, Hush, Oculus) a scenár vychádzajúci z knižnej predlohy Doctor Sleep (2013) od Stephena Kinga písal spoločne s Akivom Goldsmanom (A Beautiful Mind, I Am Legend). 

 

Okrem slávneho Ewana McGregora vo filme uvidíš hercov a herečky, ako Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Carl Lumbly, Kyliegh Curran či Bruce Greenwood. Slovenská premiéra je plánovaná na 7. novembra (listopad) 2019. Českej sa diváci dočkajú o 7 dní neskôr. Ďalšie informácie sa dočítaš v tomto vlákne.

 

Ohodnoť článok
2
Zdroj: comingsoon.net