Horor Roberta Eggersa Čarodejnica priniesol do žánrových vôd v roku 2015 výnimočnú záležitosť, ktorá sa pre niektorých divákov stala ihneď srdcovou záležitosťou. Režisérov pripravovaný projekt The Lighthouse sa preto teší značnej pozornosti jeho fanúšikov. Priznávame, že medzi nich patrí aj väčšia časť našej redakcie.

 

V druhej upútavke filmu opätovne nazrieme do stiesnených priestorov majáku, kde sa zdržuje dvojica mužov menom Thomas Wake a Ephraim Winslow. Tých stvárňujú nadaní herci Willem Dafoe a Robert Pattinson. Zatiaľ čo prvý z menovaných je rokmi overeným veteránom, Pattinson svojím talentom čoraz viac dokazuje, že je rozhodne viac, než len lámačom ženských sŕdc zo ságy Twilight.

 

 

Dejovo sa presunieme na koniec 20. storočia, kde budeme sledovať menovanú dvojicu strážcov majáku. Snímka The Lighthouse sa bude zjavne veľmi účinným spôsobom hrať s našimi zmyslami a spoločne s hlavnými hrdinami si prejdeme všemožnou zbierkou halucinačných výjavov. Od tejto novinky teda rozhodne nečakaj žiaden lineárny príbeh s očakávaným koncom.

 

Okrem Dafoea a Pattinsona si vo filme zahrá už iba Valeriia Karaman stvárňujúca morskú pannu. Dvojica strážcov majáka bude teda prakticky izolovaná od akéhokoľvek vonkajšieho sveta, z čoho sa do ich mozgov postupne zakorení šialenstvo. Kino premiéry v USA sa The Lighthouse dočká 18. októbra (říjen) 2019. Viac sa o snímke dočítaš tu.

Ohodnoť článok
4
Zdroj: indiewire.com