Filmy z obdobia vietnamskej vojny nie sú pre milovníkov tohto žánru novinkou. V žiadnom z nich si však ešte doposiaľ nezahral charizmatický predstaviteľ slávneho vikinga Ragnara Lothbroka. Ten sa vo vojnovej dráme Danger Close prevtelí do postavy majora Harryho Smitha veliaceho približne stovke neskúsených vojakov z Austrálie a Nového Zélandu.

 

Ich protivníkom budú draví bojovníci vietnamského Vietkongu, ktorí sa proti skupine majora Smitha postavia vo viac než 20-násobnej presile. Film je natočený podľa bitky s názvom Battle of Long Tan, ktorej výsledok si môžeš veľmi ľahko vyhľadať aj na Google. Alebo sa skús nechať prekvapiť a radšej si pozri akciou nabitý trailer.

 

 

O réžiu filmu sa postaral Kriv Stenders (Red Dog) a scenár napísal Stuart Beattie. Okrem Travisa Fimmela uvidíš v snímke hercov, ako Luke Bracey, Daniel Webber, Alexander England, Aaron Glenane, Nicholas Hamilton, Myles Pollard, Matt Dordan, Anthony Hayes či Richard Roxburgh.

 

Diváci v Austrálii mohli v kinách Danger Close sledovať už od 8. augusta (srpen) 2019. Slovenská a česká premiéra nebola zatiaľ určená. Na IMDb sa snímka pri 768 hodnoteniach drží na slušných 8,2/10, zatiaľ čo na Rotten Tomatoes má od kritikov priemerný rating 6/10. Dáš jej šancu?

 

Ragnar z Vikingov bude so svojou jednotkou bojovať proti vyše 20-násobnej presile vojakov Vietkongu

Ohodnoť článok
9
Zdroj: collider.com
Foto: Transmission Films