V lete tohto roka bolo ohlásené, že J. J. Abrams píše nový príbeh pre komiks o Spider-Manovi. Pomáhal mu s tým jeho syn Henry, zatiaľ čo o ilustrácie sa starala Sara Picheli (spoluautorka Milesa Moralesa). Všetci sme asi čakali, že nepôjde o tradičný komiks a v niečom sa predsa len bude odlišovať. A tak aj je. Dnešným dňom je k predaju prvé vydanie s názvom Spider-Man #1. 

Ak ho neplánuješ čítať, môžeme sa rovno vrhnúť na spoilery. Hneď v prvom čísle vidíme súboj Spideyho s novým záporákom menom Cadaverous. Ten si nášho hrdinu pekne podá a v tvrdom súboji mu odtne ruku. Čítaš správne, J. J. Abrams ukončil Spideyho kariéru a takmer ho zabil. To však nie je všetko. Do súboja sa vtedy priplietla aj Mary Jane. Tá za to zaplatila životom, kedy ju Cadaverous chladnokrvne prepichol. Peter dokázal utiecť a odniesť aj telo svojej milovanej, len aby ju pochoval pred zrakom ich syna Bena. 

Presúvame sa do budúcnosti. Prešlo 12  rokov, Spidey je odvtedy na dôchodku a Peter sa odcudzil ako svojmu synovi, tak tete May. Peter sa totiž po práve obviňuje za smrť Mary Jane, a tak sa chce strániť od všetkých. Ako otec za veľa nestál, a Ben mu to dáva jasne najavo. Je šikanovaný, žije so svojou tetou, prakticky nemá rodičov a pomaly zisťuje, že má akési superschopnosti. Vyzerá to tak, že nás čaká veľmi zaujímavý príbeh o Spider-Manovi. Abramsovci vydajú ešte 5 dielov, takže ak ťa to zaujalo, neváhaj ich podporiť. 

 

Režisér Star Wars a Marvel práve prevrátili Spider-Manov príbeh hore nohami. V najnovšom komikse je množstvo prekvapení

Ohodnoť článok
12
Zdroj: screencrush.com
Foto: Marvel Comics