Seriál SEE predstavil CEO spoločnosti Apple Tim Cook, ktorý o ňom povedal, že je to jedna z najvzrušujúcejších drám, ktorá ťa donúti zamýšľať sa nad tým, čo pozeráš. Príbeh sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti, kedy ľudstvo stratilo zrak. Zrazu sa však narodia dvojičky, ktoré vidia. Je to znamenie?

 

Video: Oficiálny trailer k seriálu See

 

Hlavnou hviezdou nového sci-fi seriálu je Jason Momoa. Toho si nepochybne pamätáš z kultového seriálu Game of Thrones, kde stvárnil postavu Khala Droga. Momoa naposledy hral vo filme Aquaman, ktorý v kinách zožal úspech a zarobil viac ako miliardu dolárov. Po týchto projektoch sa však herec na svojich sociálnych sieťach pochválil tým, že je najviac hrdý na svoju prácu v See

Je to jeho obľúbená postava

Týmto výrokom na Instagrame donútil ľudí zamýšľať sa nad tým, čo to znamená. Myslí si, že je See lepší seriál ako Game of Thrones? Má svoju postavu Baba Voss radšej ako Khala alebo Aquamana? „Je to najlepšia vec, na akej som kedy pracoval,“ píše v ďalšom príspevku.

 

 

Bude to nový najlepší seriál na svete?

Objektívne to zatiaľ posúdiť nevieme. Nadšenie Momoa ale naznačuje, že sa o to bude pokúšať. Podľa ľudí, ktorí na seriálu pracujú, máme podozrenie, že seriál bude epický.  Za príbehom stojí scenárista Steven Knight, ktorý má dnes na konte jeden z najlepších televíznych seriálov súčasnosti,Peaky Blinders. Ak k tomu prirátame obsadenie Momoa ako hlavnej postavy, režiséra Francisa Lawrenca, ktorý stál aj za sériou Hunger Games, dychberúce zábery (podľa traileru) a zaujímavý príbeh, ktovie... Možno sa to megahitu z dielne HBO naozaj vyrovná.

 

 

Zdá sa však, že dôvodom, prečo si Momoa túto postavu obľúbil, je hĺbka, do akej môže s emóciami pracovať. „Khal Drogo sa nikdy nestal otcom,“ povedal v rozhovore pre Entertainment Weekly a vysvetlil, že toto je prvýkrát, že môže objavovať aj takúto otcovskú stránku. Hneď  v druhej časti seriálu bude mať okolo 60 rokov a 15-ročné dvojičky, ktoré musí ochrániť. „Je to síce bojovník, ale snaží sa udržať rodinu pohromade. Nikdy predtým som takúto otcovskú úlohu nezažil,“  dodal.

 

Aj tento seriál vyžadoval tvrdý tréning. Okrem tradičného boja však mnohé tréningy súviseli s nácvikom pohybov a fungovania naslepo: Momoa často nosil masku na oči a mal špeciálneho trénera, s ktorým pracoval na pohyboch, aby boli čo najviac autentické a podobné tým, ktoré by prirodzene slepý človek v konkrétnych scénach použil. Pri otázke o emocionálnom rozsahu postavy a náročnosti tréningov pre slepých bojovníkov pre EW prehlásil, že to je najťažšia vec, na akej kedy robil a je na to hrdý.

 

See je pôvodný americký seriál natočený pre Apple TV+. Služba sa spustí 1. novembra a pre každého, kto si zakúpi nový Apple produkt, bude prvý rok bezplatná. Možno je načase zvážiť nový iPhone? Pre ostatných bude nová streamovacia platforma stáť 4,99 € mesačne.

Ohodnoť článok
8
Zdroj: bgr.com, ew.com