Pripravovanú snímku Amnestie sme si spomínali ešte na začiatku februára, kedy sme ti s článkom o filme priniesli aj vyjadrenia jednotlivých tvorcov. Tí sa rozpovedali napríklad aj o tom, ako prebiehalo natáčanie v skutočnej väznici – a to konkrétne v nefungujúcej väznici v Mladej Boleslavi a v Leopoldove.

 

Ako si už môžeš z názvu tejto novinky ľahko odvodiť, jej dej sa bude točiť okolo amnestie Václava Havla. Daný krok dostal do ulíc okrem komunistickým režimom väznených ľudí aj množstvo kriminálnikov, ako napríklad dnes už zosnulých mafiánov Róberta Holuba, Tibora Pápaya či Vladimíra Daniša alias Tutiho, ktorý bol postrachom Bratislavy.

 

 

Ako si mohol vidieť v debutovej upútavke, snímka nás taktiež zavedie do leopoldovskej väznice, kde sa svojho času odohrala najväčšia väzenská vzbura v histórii Slovenska. Okrem nej by sme mali sledovať tri rodiny, na ktoré si počas minulého režimu prišliapli komunisti.

 

Podobná téma si už dlhú dobu žiadala filmové spracovanie a svojím prvým trailerom v nás určite nezanechala negatívne dojmy, ba práve naopak. Jednu z ústredných postáv vo väzení stvárni Juraj Bača a okrem neho v snímke uvidíš hercov, ako Marek Vašut, Aňa Geislerová, Jana Geišbergová-Oľhová, Marek Majeský či Natalia Germani

 

Film je režijným počinom Jonáša Karáska (thriller Kandidát, DOGG, seriál Moje povstanie.sk) a jeho premiéry sa na Slovensku dočkáme 31. októbra (říjen) 2019. Česká premiéra je plánovaná na 14. novembra (listopad) toho istého roku. Pre viac informácií klikni na toto vlákno.

 

Ohodnoť článok
2
Foto: Azyl Production / RTVS