Pri nakrúcaní sa herci takzvaným method actingom neraz dostávajú na hranicu svojich možností. A niektorí ju dokonca prekročia. Splynutie s postavou, ktorú herec prezentuje, býva neraz poriadne šokujúce. Príkladom môže byť Christian Bale, ktorý kvôli filmom dokáže za pomerne krátku dobu schudnúť či pribrať desiatky kilogramov.

 

 

Robert Pattinson pre Esquire prezradil, že sa pri natáčaní novinky The Lighthouse opil, pomočil či jedol blato. Postavy Willema Dafoe a Roberta Pattinsona sa totiž v snímke Roberta Eggersa predvedú ako čistokrvní šialenci. Mladý herec sa preto so svojím umeleckým ja rozhodne nemaznal.

 

 

Veľké množstvo vypitého alkoholu narobilo s hercom skutočné divy. „V podstate som bol celý čas v bezvedomí. Bolo to šialené. Strávil som množstvo času tým, že som sa povracal alebo pomočil,“ hovorí o svojom bláznivom method actingu na scéne Pattinson.

 

Jeho svojské obetovanie sa pre prácu v jednom momente nahnevalo Willema Dafoe, ktorý sa vyhrážal odchodom z natáčania. „V jednej scéne na mne Willem spí a obaja sme veľmi opití,“ spomína Robert Pattison a ďalej pokračuje so slovami, ktoré Dafoe venoval režisérovi Eggersovi: „Pokiaľ sa na mňa vyvracia, odchádzam z pľacu.

 

Keďže hráte šialenca, znamená to, že môžete byť celý čas šialeným. Teda, nie úplne celý čas, ale približne hodinu pred natáčaním scény. Doslovne môžete sedieť na zemi, vrčať a lízať kaluže bahna,“ prehlásil Pattison. Esquire vo svojej publikácii zdôrazňuje, že dané slová nemyslel herec obrazne. Premiéra The Lighthouse je v USA plánovaná na 18. októbra (říjen) 2019. Viac sa o filme dočítaš v tomto vlákne.

Ohodnoť článok
11