Film Pražské orgie je nakrútený podľa rovnomennej predlohy americkej literárnej legendy, Philipa Rotha, jedného z najrešpektovanejších svetových spisovateľov. Dejovo nás zavedie do polovice 70. rokov. Slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman prichádza do Prahy, aby získal a odviezol rukopis jednej nevydanej knihy. Na svojej pražskej misii sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou spisovateľkou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, kde každý hľadá únik ku krátkemu pocitu slobody po svojom.

 

 

Postupne sa proti svojej vôli stane nielen divákom, ale i účastníkom dekadentného predstavenia, v ktorom mnohí hrajú falošne, a nikomu sa nedá veriť. Zuckermanova pražská návšteva, plná bizarných stretnutí s rôznorodými ľuďmi, sa stáva dobrodružnou a nebezpečnou misiou. Už z traileru je patrné, že sa bude hrať na staré známe karty, hlavne čo sa thrillerov a drám z prostredia Československa týka. Okrem toho bude ale film okorenený zahraničnými hercami a množstvom šteklivých scén. 

 

Slovenská premiéra nás čaká 17. októbra. Za scenárom a réžiou stojí Irena Pavlásková, ktorá naposledy priniesla do kín nevýrazného Fotografa. Z hercov sa predstavia: Jonas Chernick, Ksenia Rappaport, Pavel Kříž, Klára Issová, Jiří Havelka, Miroslav Táborský, Martin Stránský, Jan Hrušínský, Petr Vondráček, Markéta Galuszková, David Šír, Evženie Pfeifferová a ďalší. 

Ohodnoť článok
8