Pred necelým mesiacom Netflix uvoľnil prvý trailer pre Daybreak, ich tohtoročný jesenný hit počas halloweenskej sezóny. Seriál nám predstaví post-apo svet, v ktorom sa dospelí premenili na niečo ako zombies, zatiaľ čo tínedžerom patrí svet. Zdá sa, že v ňom neexistujú batoľatá ani deti, len dospelí a tínedžeri hladní po krvi, užívaní si života, romantických momentov a podobne.

 

Trailer sprevádza príjemný soundtrack a feel good atmosféra, ktorú sa darí predávať sympatickým hercom. Musíme priznať, že to vyzerá dobre a nečudovali by sme sa, keby sa spolu so zvyškom sveta namotáme. V podstate by sme Daybreak mohli klasifikovať ako mix tínedžerských drám a komédií so Zombielandom a Mad Maxom. 

 

 

Počas desiatich epizód prvej série budeme sledovať jednotlivé skupiny študentov z Glendale High School, ktoré sa snažia v zombíkmi zničenom svete pre seba ukradnúť časť územia. Ako už ukázal vyššie priložený trailer, jednotlivé gangy postapokalyptického sveta sa budú rozdelovať približne tak, ako to bolo aj v škole.

 

Medzi preživšími teda nájdeme partiu arogantných športovcov, inteligentných nerdov či zákerné roztlieskavačky. V hlavných rolách uvidíš hercov, ako Matthew Broderick, Austin Crute, Colin Ford, Jeanté Godlock, Gregory Kasyan či Cody Kearsley. Prvú sériu Daybreak režíroval Brad Peyton (Rampage a San Andreas s The Rockom). Na Netflixe bude seriál dostupný od 24. októbra (říjen) 2019.

 

Daybreak bude novým seriálovým hitom od Netflixu. Dospelí sú zombie a tínedžerom patrí skvelo vyzerajúci post-apo svet

Ohodnoť článok
5