Záver Breaking Bad bol pomerne jednoznačný. Jessemu sa podarilo s pomocou Waltera utiecť, no samotný drogový kráľ Heisenberg skončil v kaluži vlastnej krvi. Do mierne rotujúceho záberu na jeho telo hrala vynikajúca skladba Baby Blue od Badfinger, ktorú si za dlhý čas od záveru seriálu stihlo obľúbiť množstvo nadšencov Breaking Bad.

 

Aj keď sme mali možnosť vidieť Walterovu smrť, internetom od začiatku kolovali teórie, podľa ktorých je niekdajší učiteľ a neskorší zloduch s prezývkou Heisenberg stále nažive. Ak si tejto verzii veril, slová tvorcu Breaing Bad ťa navrátia do krutej reality.

 

 

Predstaviteľ Waltera Bryan Cranston síce v roku 2018 rozvíril vody tvrdením, že jeho postava nie je možno po smrti, ale Vince Gilligan to vidí inak. Počas The Rich Eisen Show prehlásil, že „Walter White je mŕtvy“. Jeho smrť však nevylučuje skutočnosť, že by sa v pripravovanom celovečernom filme El Camino mohol objaviť prostredníctvom flashbackov.

 

Nebol by však zrejme jediným mŕtvym hrdinom, ktorého možno uvidíme v očakávanej novinke. Vo filme by sa mal podľa Jonathana Banksa objaviť taktiež ním stvárnený Mike Ehrmantraut. V jeho prípade by sme však podobne ako u Waltera nečakali žiadne zmŕtvychvstanie, ale skôr nostalgickú pripomienku pomocou Jesseho spomienok či fantázie.

 

Môžeme okrem El Camino ešte v budúcnosti očakávať ďalší projekt z univerza Breaking Bad? Gilligan podobnú vec aktuálne odmieta, no fanúšikom dáva svojimi slovami malú nádej. „Asi pred piatimi rokmi, alebo kedy som vlastne naposledy pracoval na tejto šou, som pravdepodobne povedal, že posledná epizóda Breaking Bad bola naozaj poslednou, takže som možno iba patologický klamár,“ povedal.

 

Ohodnoť článok
4
Zdroj: nypost.com