Spin-off k Star Wars natočí tvorca Godzilly!

 

Nie tak úplne dávno, tak trochu v našej galaxii, kúpil gigant Disney ďalšiu firmu, tentokrát kolos LucasArts. Ten má v sebe mimo iného dve obrovské filmové značky. Jednou je poriadne veľký Indiana Jones a ďalšou je gigantický svet Star Wars, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou najhodnotnejšia filmová sága v histórii kinematografie (minimálne čo sa financií týka). A vzhľadom na to, že sme za 40-ročnú existenciu tohto nekonečného univerza dostali "len" šesť snímkov, bolo očakávateľné, že to všetko nezostane len pri Abramsovom pokračovaní v podobe Epizódy VII momentálne natáčanej v horúcom Abu Dhabi (Tatooine). 

 

Spin-off k Star Wars natočí tvorca Godzilly!

 

Správa na seba nenechala dlho čakať a spin-off snímky boli oficiálne potvrdené. Pre tých, čo nevedia, čo spin-off znamená, poviem v krátkosti, že sa jedná o film, alebo seriál, točiaci sa príbehom okolo jednej z vedľajších, alebo aj hlavných postáv, často slúžiaci na dotvorenie príbehu, vytvorenie priestoru populárnej postave a samozrejme na zarobenie peňazí. Ako príklad spomeniem Wolverinove snímky s Hughom Jackmanom, alebo seriál Joey zo sveta Priateľov. Späť ale k Star Wars. Klebety kolovali okolo troch postáv. Menovite to boli majster Yoda, lovec odmien Boba Fett a pašerák a neskôr neoddeliteľná súčasť Rebelskej Aliancie - Han Solo. O každom z menovaných bolo už toho popísaného veľa v komixoch, seriáloch a najmä knihách vrámci expanded universe, avšak Lucas sa už nechal počuť, že ten nemusí vôbec rešpektovať. Preto upozorňujem všetkých radikálnych fanúšikov, aby neboli prekvapení ak sa príbeh nebude vyvýjať tak, ako sú naň zvyknutí. 

 

Spin-off k Star Wars natočí tvorca Godzilly!

 

Aby som však prešiel k dôvodu samotného článku, tak doplním len to, čo je v titulke. Áno, tvorca pre mnohých rozporuplnej Godzilly, Gareth Edwards potvrdil svoju účasť v tomto filme, rovnako ako scenárista Garry Whitta (The Book of Eli) a Disney zároveň s tým stanovilo dátum premiéry na 16. december roku 2016. Tým sa v podstate potvrdilo očakávané a to, že budú spin-off filmy slúžiť ako pauza medzi novou trilógiou, keďže každý rok nám novú plnohodnotnú epizódu doručia asi ťažko. Skúste si spomenúť, aké pauzy mali medzi sebou pôvodné snímky. V roku 2015 sa tak môžeme tešiť na Epizódu VII, rok na to príde prvý spin-off, 2017 epizóda VII, potom druhý spin-off atď. Otázkou už len zostáva, aká postava sa dočká prvého filmu? Bude to Yoda, Boba Fett alebo Han Solo? Osobne si myslím, že sa budú spin-off filmy snažiť dopĺnať najmä príbeh nových epizód, čím by nám mal logicky odpadnúť Yoda, aj keď nikdy nevieme. Obzvlášť, keď zoberieme do úvahy fakt, že sa na spomínaných troch môžu Disney kompletne vykašlať a vybrať si postavu akú len chcú. Moje peniaze ale pôjdu asi na Boba Fetta. Harisson Ford je predsa už len starý na svoj spin-off a moc slávny na to, aby ho hral niekto iný, nehovoriac o tom, že je Fettova postava mimoriadne populárna napriek tomu, že dal vo všetkých štyroch filmoch kde bol dokopy tak tri vety a päť výstrelov. Jetpack je jetpack.

Ohodnoť článok
1