Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Po dlhých mesiacoch sa opäť vraciame so sériou článkov zo Sveta Marvelu. Dnešná 10. časť bude mapovať hlavne budúcnosť Marvelu a jeho filmov, primárne sa pozrieme na Avengers: Age of Ultron, zakusneme sa ale aj do Ant-Mana, Doctora Strangea, Guardians of the Galaxy 2 (áno, boli potvrdení) či možných filmov ako Inhumans alebo Black Panther. V dobe písania článku a študovania materiálov máme pred sebou premiéru Guardians of the Galaxy, prvého Marveláckeho vesmírneho filmu.

 

Celkovo 10. film z produkcie Kevina Feiga, riaditeľa Marvelu, nás zoznámi s Gamorou, Star-Lordom, Grootom, Rocket Raccoonom či Draxom the Destroyerom. Na druhej strane uvidíme záporákov ako Ronan The Accuser, Nebula (dcéra Thanosa) a bližšie sa pozrieme aj na Collectora (Benicio del Toro na konci Thor: The Dark World, ktorému je odovzdaný Aether, teda Power Gem). Viac o Guardians a celkovo vesmírnej časti sa dočítate tu. Poďme ale na druhých Avengerov.

 

O tých sme už čosi popísali. Nakoniec, čakalo sa, že v nich uvidíme Thanosa, to sa však nestane. Joss Whedon (režisér Avengers a akýsi duchovný otec všetkých filmov) už počas natáčania Avengerov kul plány, ako prísť s Ultronom. Tak sa teda stalo, že James Spader bol obsadený ako Ultron a uvidíme ho, ako roztrhá pomstiteľov na cucky. To totiž ukázal teaser na Comic-Cone, o tom ale neskôr. O čo v Avengers: Age of Ultron pôjde sa dočítate tu. My sa pozrieme na nové informácie, obrázky a špekulácie, ako aj postavy.  

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Isté je, že uvidíme Roberta Downeyho Jr. ako Tonyho Starka/Iron Mana. Tomu bude asistovať Don Cheadle ako James Rhodes/War Machine a samozrejme Bruce Banner (Mark Ruffalo), veľmi inteligentný vedec a zároveň Hulk. Z concept artov aj z videa z Comic-Conu vieme, že práve Tony bude v špeciálnom obleku Hulkbuster bojovať, respektíve upokojovať Hulka, ktorý sa v dvojke veľmi rozvášni. Nakoniec ho bude upokojovať aj Scarlett Johansson ako Natasha/Black Widow, ktorá by s ním teoreticky mohla mať aj nejaký vzťah. Väčšiu rolu by mal dostať aj Jeremy Renner ako Hawkeye. Ďalej uvidíme Stevea Rogersa ako Captaina Americu (Chris Evans), jeho sidekicka Sama Wilsona ako Falcona (Anthony Mackie) ale vidieť nemusíme. Zatiaľ o jeho účasti zmienka nepadla. Vráti sa samozrejme aj Chris Hemsworth ako Thor, Samuel L. Jackson ako Nick Fury a aj Maria Hill.

 

Proti Avengerom budú bojovať po novom aj Quicksilver (Aaron Taylor Johnson) či Scarlet Witch (Elizabeth Olsen), ktorých stvoril z Lokiho palice a teda z jej sily Baron Wolfgang Von Strucker (Thomas Kretschmann), nový líder HYDRy. Kto videl druhého Captaina Americu vie, že svoje sily zďaleka neovládajú a musia sa ešte veľa učiť, najmä Scarlet Witch, ktorá prinesie do Marvelu viac mágie po vzore Lokiho. Neskôr sa ale pridajú na stranu dobra. Poslednými článkami sú super-robot Ultron (James Spader) a Vision (Paul Bettany, doteraz pôsobil v Marvel ako hlas JARVISA), humanoidný robot, ktorého stvoril práve Ultron. Práve o vzniku týchto dvoch sa viedli dlhé diskusie. Aj vďaka Comic-Conu ale vieme, že Ultrona naisto vytvorí Tony Stark (nie Ant-Man, ako je to v komiksoch) ako ochrancu ľudstva, keďže SHIELD je zničený a Avengeri nemôžu byť vždy a všade. Vymkne sa ale spod kontroly a zaútočí na ľudí. Vision bude akýmsi spôsobom vytvorený z AI JARVISA, ak čítate komiksy, viete, že sa neskôr pridá na stranu Avengerov, čo vlastne dokazuje aj kompletný concept art.

 

Zľava doprava: Red Skull, Baron Wolfgang Von Strucker, Ultron a Vision

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Ultron bude „Starkov zlý syn“. Veľdielo, ktoré sa nepodarilo. V ukážke, ktorú videli ľudia v Hall H na Comic-Cone, bolo jasne vidieť jeho zámer. Na párty v Avengers Tower boli všetci. Zabávali sa a hádali, či niekto zdvihne Thorove kladivo Mjölnir, nik to ale nedokázal. Až na Capa, ktorý ním trochu pohol a to vystrašilo Thora. Znamenalo to totiž, že je Captain America možno hoden pozdvihnúť ho a bojovať s ním. V tom vtrhne do miestnosti zničený Ultron a hlási, že jediný spôsob, ako ochrániť ľudstvo, je zničiť ho. Tu sa scéna mení, vidíme sled rýchlych udalostí, rozbitý Capov štít, zdrveného Hulka, evakuujúce sa zničené mestá a následne súboj Tonyho v Hulkbusterovi s Hulkom. Posledná scéna ukazuje asi víziu, keďže diváci videli akýsi súboj vo vesmíre, Iron Mana stojaceho nad Avengermi, ktorí vyzerali mŕtvi. Je isté, že Avengeri dostanú v dvojke pekne na zadok a budú určite temnejším filmom, než bola jednička.

 

Jeden z uvoľnených obrázkov, ktorý je pravdepodobne z ukážky, keďže vidíme Thorovo kladivo na stole a všetkých okolo neho

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4  

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Udalosti v Avengers: Age of Ultron a hlavne besnenie Hulka môžu mať za následok, že ho Avengeri vyhostia, vystrelia do vesmíru, kde by sa začal príbeh Planet Hulk a teda skvelá možnosť na ďalší sólo film s Hulkom. V Planet Hulk je zelený obor vystrelený na planétu Sakaar, kde v aréne bojuje ako gladiátor a neskôr sa stáva vodcom povstania proti domácemu tyranovi. A keďže máme potvrdených Guardians of the Galaxy 2 na 27. júl 2017 (dva roky po Avengers 2, možno rok alebo len pár mesiacov po prípadnej sólovke Hulka), mohli by sa nám tak spojiť oba tímy. Guardians by natrafili na Hulka a prileteli by s ním na planétu Zem, kde by sa s Avengermi postavili v Avengers 3 Thanosovi. Priam dokonalé, škoda, že Marvel aj samotný Mark Ruffalo (predstaviteľ gamma zeleného obra) tvrdia, že na Planet Hulk je ešte skoro a ľudia potrebujú viac osobnosti Bannera, než Hulka (och). Jedna malá zaujímavosť na záver: Vedeli ste, že v druhých Avengeroch pomáha Markovi Ruffalovi so stvárnením Hulka skrz motion-capture techniku samotný Andy Serkis, nekorunovaný kráľ používania tejto technológie? Sám má vo filme rolu, žiaľ nevieme akú.  

 

O čom teda budú ďalšie filmy Marvelu? Je isté, že tretiu fázu (Phase III) otvorí Ant-Man. Takmer každý Marvel film je iného žánru, pekne po poriadku: Iron Man – akčný, Thor – fantasy, Captain America – vojenský, špionážny, Captain America 2 – špionážny thriller, Avengers – komiksová tímovka, Guardians of the Galaxy – vesmírne sci-fi atď. Ant-Man bude heist movie. Starý Ant-Man - Michael Douglas (Hank Pym, výrobca obleku) vedie svoju vedeckú firmu s partnerom Darrenom Crossom (Corey Stoll), ten ju však ťahá iným smerom, než si to Pym predstavuje. Evangeline Lilly hrá Hope Van Dyne. Pozor, Hope, nie Jane, teda žiadna Wasp, pravdepodobne sa jedná o ich spoločnú dcéru, do ktorej sa zaľúbi Scott Lang (Paul Rudd). Ešte predtým, (alebo potom?) sa ale Pym rozhodne z Langa vycvičiť nového Ant-Mana, aby tak mohli zostrojiť plán na „zničenie“ Crossa, z ktorého sa stane záporák Yellowjacket (ktorým je vždy Ant-Man po psychických problémoch). Celé je to čudné, keďže sa filmové spracovanie úplne odklonilo od komiksovej predlohy, za čo môže asi režisér Edgar Wright, ktorý chcel natočiť asi trochu iný film, ale Marvel ho aj tak neskôr svojim prístupom (skôr to ale odhadujeme na Disney, ktoré Marvel vlastní a určuje si podmienky) prinútil opustiť režisérsku stoličku a tak sa neraz prepisoval scenár, ako aj celková vízia filmu. Nakoniec to vyzerá ako jeden veľký bordel a bojíme sa, čo z toho bude.

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Čo ale uvidíme po Ant-Manovi? Istý je Captain America 3, ktorý bude veľmi zaujímavý a po vynikajúcej dvojke sa na neho veľmi teším. 8. júna 2016 by sme sa mali pravdepodobne dočkať Doctora Strangea, aj keď stále nevieme, kto si ho zahrá. O tomto filme sa ale najviac šušká, najviac o ňom vieme a k produkčnej fáze má najbližšie, takže by bolo prekvapenie, keby sme ho uvideli až v roku 2017. Isté je, že najneskôr v roku 2017, logicky 5. mája príde Thor 3, čím sa nám program zaplňuje. Veľmi neistý je dátum 3. november 2017. Môžeme uvidieť vskutku hocičo, Marvel musí kopec sóloviek ešte len potvrdiť. Najčastejšie sa ale hovorí o Inhumans, Black Pantherovi či Ms Marvel. Black Panthera, Ant-Mana aj Doctora Strangea sme už predstavili, zvyšné tímy či postavy predstavím v ďalších samostatných článkov, ak by teda bol záujem.

 

Zľava doprava: Ant-Man, Black Panther a Doctor Strange a nižšie Inhumans na čele s Black Boltom, ich vodcom

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Filmy, ktoré Marvel má za sebou, ale taktiež pred sebou. Celkom 21 snímok do 3. mája 2019. Slušné, no nie?

 

Iron Man - 1. 5. 2008

Incredible Hulk - 17. 7. 2008

Iron Man 2 - 29. 4. 2010.

Captain America: The First Avenger - 4. 8. 2011

Thor - 28. 4. 2011

Avengers - 3. 5. 2012

Iron man 3 - 2. 5. 2013

Thor 2 - 7. 11. 2013

Captain America 2: The Winter Soldier - 3. 4. 2014

Strážcovia Galaxie - 31. júla 2014 

Avengers: Age Of Ultron - 30. apríla 2015

Ant-Man - 16. júna 2015

 Captain America 3 - 5.mája 2016

??? - 8. júna 2016 (pravdepodobne Dr. Strange)

???  - 5. mája 2017 (Thor 3)?

 Guardians of the Galaxy 2 - 28. júla 2017

??? - 3. novembra 2017 (Thor, Inhumans, Ms. Marvel či Black Panther?)

??? - 3. mája 2018 (Iron Man 4 alebo Avengers 3, kiež by to bol Iron Man, Avengers by mali viac času na „assembling“, keďže prídu noví hrdinovia a treba sa s nimi zoznámiť, ktovie)

??? - 6. júla 2018 (každý by si prial Hulka)

??? - 2. novembra 2018   

??? - 3. mája 2019 (Avengers 3?)

 

Kedy a či vôbec ale uvidíme Iron Mana 4? Žeby ešte v roku 2018, alebo to bude až rok 2019? Isté je, že od roku 2017 sa dočkáme bežne troch filmov ročne, čo je neuveriteľné číslo. Downey sa dávnejšie vyjadril, že Iron Mana má dosť a kývol akurát tak na ďalšie dva filmy pre Marvel, ktoré si logicky budú schovávať na Avengers 2 a 3. Bude mať 50 rokov, pri natáčaní IM 3 sa nepekne zranil a aj to ho odradilo. Nedávno sa ale nechal počuť, že ak Marvel príde so slušnou ponukou (rozumej pekne mastnú odmenu) tak sa ešte raz do obleku Iron Mana oblečie. Marvel by bol hlúpy, keby to nevyužil, veď len tretí Iron Man zarobil takmer miliardu a štvrť a dolárov, čo je neuveriteľná suma. Dokonca sa dostal na 6. miesto najzárobkovejších filmov vôbec (na 3. mieste sú Avengeri). Niet pochýb, že poriadne medializovaný Iron Man 4 by opäť prekonával miliardu a ktovie, možno by prekonal aj Avengerov. Ktorý film si najviac prajete vy? Samostatného Hulka, Iron Mana 4, nejakú tímovku, alebo úplne novú postavu? Dajte nám vedieť do komentárov a určite skúste tipnúť aj jednotlivé dátumy premiér.

 

To by ale bolo už naozaj všetko. Čo by ste chceli nabudúce, Civil War, predstavenie nových postáv (určujete v rámci normy vy), či preview pre iný film z Marvelu? Alebo sa opäť presunieme k DC a ich Batman v Superman: Dawn of Justice, či si rovno zmapujeme Justice League? 

 

PS: Takto prišiel Josh Brolin ako Thanos s Infinity Gauntlet na pódium počas prezentácie Avengers 2, spýtal sa Downeyho, kde má svoju ružu a potom ju zjedol. Celkom prekvapenie. Veľká škoda, že toho Marvel verejnosti neodhalil viac, stačilo by vyplnenie pár dátumov konkrétnymi filmami. 


Viac fotiek a informácii nielen o Avengers a Marvel svete nájdete na našej filmovej odnoži webu, Filmkulte. Viac obrázkov k Avengers 2 zase nájdete tu.

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Špeciálne upravená motorka pre Black Widow

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

Časť Hulkbustera a nižšie aj časť Ultrona

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

 

A napokon plagáty k Ant-Manovi a Avengers 2

 

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Svet Marvelu #10: Odhalená budúcnosť filmov, novinky o Avengers 2 či Iron Man 4

Ohodnoť článok
31
Zdroj: fandimefilmu.cz, collider.com