Nie, nerobím si srandu. Som si vedomý, že cieľová skupina tohto seriálu si pravdepodobne tento článok neprečíta a práve preto ho sem dávam. Pretože verím, že sa v ňom skrýva oveľa viac. Že sa zapáči aj tebe. Digimon: Tamers je tretia séria úspešného Digimon franchisu. Prvé dve série na sebe úzko nadväzujú, avšak Tamers je samostatnou jednotkou s vlastným svetom, vlastnými postavami a vlastným príbehom. Takže si môžeš pozrieť túto sériu bez toho, aby si videl ostatné.

 

Ak si stihol dopozerať kratučké (avšak o to viac úžasné) Angel Beats! a potrebuješ zmenu žánru (aj keď si myslím, že od seba nemajú až tak ďaleko), tak určite skús 51-dielne Digimon: Tamers. Poďme pekne po poriadku. Toto anime malo premiéru ešte v roku 2001 a bolo vyprodukované štúdiom Toei Animation na čele s Yukiom Kaizawom. 

 

Keď ťa omrzia hrané seriály #5: Digimon Tamers

 

A keď už sme pri ľuďoch, ktorí za ním stoja, vynára sa tu hlavný motív, kvôli ktorému som sa rozhodol vybrať práve túto sériu. Hlavným scenáristom je totiž Chiaki J. Konaka, stojaci za mnohými hororovými či dramatickými dielami ako, je napríklad Serial Experiments Lain či Neon Genesis Evangelion. Takže už ti to došlo? Digimon: Tamers vyzerá ako obyčajná rozprávočka pre deti, ale prevažne v druhej polovici deju prichádzajú na rad hororové prvky. Okay. Možno to nie je druhý Elfen Lied. Nečakaj ani nejaký Kruh či V zajatí démonov. A vlastne by som asi nemal ani toľko preháňať... ale dôležité je, že to má byť šou pre deti. A práve preto, keď som to s ľahkosťou sledoval, ostal som dosť prekvapený, že hlavný záporák je také... monštrum.  Celé prostredie sa nesie v temnej atmosfére, ale žiadne spoilery. 

 

Keď ťa omrzia hrané seriály #5: Digimon Tamers

 

Príbeh sa uskutoční v reálnom svete, ktorý je takmer identický tomu nášmu, kde Digimon je iba franchise pozostávajúci z video hier, zberateľských kariet a anime. Vybrané "vyvolené" deti dostanú svojich skutočných digimonov, digitálnych partnerov, až na hlavného hrdinu, ktorý si ho dokázal vytvoriť úplne sám. Väčšina príbehu sa odohráva v modernom Tokiu a iba malá časť v Digitálnom svete, narozdiel od ostatných sérii. 

 

O čo ide? Takato, jeho partner Guilmon, Rika, jej digimon Renamon a Henry spolu s Terriermonom sú jediní, ktorí môžu zastaviť inváziu zlých digimonov zvaných Deva do reálneho sveta. Yamaki, šéf tajnej vládnej organizácie zvanej Hypno, sa však snaží bojovať s týmito tvormi po svojom. Deva má za úlohu nájsť Calumona, záhadného digimona, ktorý má obrovskú silu pomôcť ostatným vyvinúť sa na ich vyššie levely. Hneď ako sa im to podarí, Tamers sú nútení vycestovať do Digitálneho sveta a zachrániť ich malého kamaráta. Tam sa dozvedajú o záhadnom stvorení, ktorého sa obávajú aj tí najvyšší digitálni bohovia. Kto alebo čo je toto stvorenie? Ako budú Tamers proti tomu bojovať? Čo sa stane s digimonmi z Deva-y? Aby toho nebolo málo, zákerný Impmon nájde cestu, ako im hľadanie Calumona naozaj znepríjemniť. A myslím tým NAOZAJ. 

 

Keď ťa omrzia hrané seriály #5: Digimon Tamers

 

Keď ťa omrzia hrané seriály #5: Digimon Tamers

 

Seriál má 6 sérií: Digimon Adventure, Digimon Adventure 02, Digimon Tamers, Digimon Frontier, Digimon Data Squad a Digimon Fusion. Ale ako som spomínal, iba prvé dve série na seba naozaj nadväzujú. Najnovšia šiesta je stále aktuálna a ešte nedokončená. Podľa môjho názoru stojí každá séria za zhliadnutie. Nudiť sa nebudeš. Zo subjektívneho hľadiska by som nepovedal, že Tamers je najlepšia séria, ale objektívne je najviac prepracovaná. 

 

No aby si na mňa nenadával, že čo som ti to poradil si pozrieť, maj stále na pamäti, že je to show pre deti. Takže ak sa ti budú zdať boje či dialógy ako klišé, uvedom si, že je seriál určený hlavne pre menej náročných. A upozorňujem, tempo vývoja je zo začiatku naozaj pomalé. Takže buď trpezlivý, ak sa rozhodneš zistiť, kto je to ten beštiálny hlavný villain. 

 

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: digimon.wikia.com
Foto: pagersource.com