Kedysi dávno v jednej vzdialenej galaxii. Túto vetu pozná každý fanúšikov filmov a sci-fi. Začína sa tak epický a kultový film Star Wars, ktorý koncom 70-tych rokov odštartoval ďalšiu éru hollywoodu v podobe tzv. blockbusterov. Aj tvoja babka vie, že Hviezdne vojny, to je to s tými laserovými mečmi. Z filmu sa stal pop-kultúrny fenomén rezonujúci až dodnes. Knižky, komixy, videohry, hračky, túto lavínu spustil George Lucas v roku 1977.
Ak si fanúšik tejto filmovej série, máme pre teba dobrú správu. Pripravili sme totiž výber fotiek z nakrúcania, ktoré ti tak trošku priblížia, ako to vyzeralo za kamerou. Často úsmevné fotky ihneď evokujú legendárne scény. Keďže bolo materiálu naozaj enormné množstvo, rozdelil som túto tému na dva články. Druhý diel je k dispozícií tu.

Púštna planéta Tatooine:

Tieto reálie by ste mali ihneď spoznať. Domov Luka Skywalkera predtým než spoznal Obi-Wan Kenobiho:Klasický záber Luke, Ben a C-3PO so vznášadlom:R2D2 tlačí do hlavy:Prasiak hľadajúci niečo vo svojom rypáku:Škaredý, ale sympatický, Leia podlahla čaru osobnosti:Otrokyne chytajú bronz, Jabba Hutt bol rozhodne fajnšmeker:Bantha, zviera žijúce na Tatooine. Vedľa stojí odmaskovaný Tusken Raider:Pozdrav z prázdnin alebo Stormtrooperi na dovolenke:"Tamtok sa postavíš..." alebo ako režisér George Lucas niečo vysvetľuje predstaviteľovi robota C-3PO:Anthony Daniels ako C-35O oddychujúc v tieni slnečníka, zrejme si opakuje text:Púštne podnebie a kovový obleček, nie príliš vhodná kombinácia. Vpravo Mark Hamill ako Luke Skywalker:A takto sa na placi dávali dokopy droidi:Už legendárna a zľudovelá hláška: "These aren't the droids we were looking for..."Nezabudnuteľná barová prestrelka v Mos Eisley, no ale čo tie lodičky na nohách:Pózujúci piráti, ktorí sa v bare pokúsili napadnúť Luka Skywelkera. Avšak ocitli sa na zlom konci Kenobiho svetelného meča a Ponda Baba skončil s useknutou rukou, čo mu očividne ani tak veľmi nevadí.Takto tasil Han Solo zo svojej DL-44 heavy blaster pištole:Osadenstvo Mos Eisley Cantina:Obi-Wan Kenobi a George Lucas:
Luke Skywalker v akčnej scéne zo šiestej epizódy:Šiesta epizóda a scéna, v ktorej môj obľúbený charakter Boba Fett skoro prišiel o život v Sarlaccovej diere:Na toto vozidlo si určite pamätáte. Obrovský Sandclawer púštnych Jawov, ktorý bol však v skutočnosti takto maličký:Lucas, C-3PO a v pozadí Sandclawer:Tak a teraz prezmenu ľadová planéta Hoth z piatej epizódy Impérium vracia úder, natáčalo sa v Nórsku:

Opäť dovolenková fotka, Han, Leia a Luke sediaci na Tauntaunovi:Leia, Chewbacca, Han, Luke, R2D2 a C-3PO v rebelskej základni:Kaskadérske kúsky:Luke Skywalker v ľadovej jaskyni zajatý obrovským Wampom, ktorý stojí vzadu bez masky:

Spomínaný Wampa:Trikrát pôvabná princezná Leia:Millenium Falcon a princezná Leia s C-3POFanúšikovia sú aj pre princeznu veľmi dôležití:Chewie bez masky:Animácia s Tauntaunom, animovalo sa ručne pred umelým alebo modrým pozadím:

Gigantické AT-AT Walkery boli opäť len modely:

AT-AT Walker padajúci k zemi:A tu ich máme pokope, Mark, George, Carrie & Harrison.


Ohodnoť článok
4