Po prvej várke, sme tu s druhým dielom článku o natáčaní Hviezdnych vojen. Včera sme vám prostredníctvom fotiek priblížili dianie na place na planétách Tatooine a Hoth. Dnes to bude troška pestrejšie, ocitneme sa na Hviezde smrti, na Endore a hlavne uvidíte krásne modely vesmírnych plavidiel. Prehliadka môže začať, ospravedlňte prosím kvalitu niektorých obrázkov.

Áno, takto sa natáčali tie slávne titulky miznúce vo vesmíre:Han Solo na palube legendárneho Millennium Falcon:

Leia, Han, Lando Calrissian a odpočívajúci Stormtrooperi. Han ešte netuší, že bude čoskoro zaliaty do karbonitu:Slávna scéna na Hviezde smrti, ktorá je plná matracov a lepenkových škatúľ:Posledný súboj, Darth Vader už bez ruky:Veliaci mostík imperiálneho krížnika:Darth Vader na prechádzke po lodi:Zajatie princeznej Lei, takto to nejako celé začalo:A opäť sympaťák R2D2:Anglický herec Kenny Baker, ktorý "stvárnil" robota R2D2:Luke Skywalker ako rebelský pilot s klapkou: Občerstvovanie rebelov aj vojakov Impéria:Ach, opäť princezná Leia:
David Prowse ako Darth Vader, Peter Cushing ako veliteľ Hviezdy Smrti a Mark Hammill ako Luke Skywalker:Darth Vader si potrpí na výzor:Inštruktáž Georga Lucasa o tom, ako držať svetelný meč:George Lucas dáva pokyny Chewiemu a Hanovi:Han Solo a jeho swag v akcii:Súrodenci Leia a Luke:Han Solo a princezná Leia vkráčajú do pasce v Oblačnom meste, vpravo Lando:Luke a Leia na Endore:Slávna a posledná bitka o Endor:V bitke o Endor veľmi pomohli Ewokovia:Áno, to je tá scéna:Imperiálni scout trooperi fasovali uniformy:A takto to celé skončilo, nezabudnuteľná scéna:Zopár bonusov, žeby sa Leia najskôr uchádzala o rolu R2D2?Takto nejako vyzeral scenár:Nahrávanie hudby do filmu, slávný soundtrack zložil ako inak John Williams:Tento pán sa volá Ralph McQuarrie a je to dizajnér a ilustrátor, ktorý vdýchol Hviezdnym vojnám vizuál a koncept:A ako som sľúbil, zopár záberov na modely lodí. Tiež ste si skladali lietadielka keď ste boli malí?:

Najslávnejšie rebelské stíhačky X-Wing, ktoré zničili napr. Hviezdu smrti:Všetky modely pokopeModel Millennium Falcona:Kabína Millennium Falcona:
A napokon celý Millennium Falcon na Hviezde smrti:
Takto sa točilo bombardovanie Hviezdy smrti:A napokon George Lucas s modelom rozostavanej Hviezdy smrti:R2D2 in progress:George Lucas a zrejme prototyp R2D2:A ak ste sa prescrollovali až sem, za odmenu toto úžasné videjko ako Leia podáva Lukeovi chladené pivko do X-Fighteru:Tu by sme skončili, k poslednému úsmevnému obrázku ma inšpiroval jeden komentár v diskusii:


Ohodnoť článok
2