Kto by nepoznal Krstného otca, skvelý román Maria Puza, ktorého filmové stvárnenie je rovnako slávne ako jeho predloha. Francis Ford Coppola bol jedným z najdôležitejších režisérov tzv. Nového Hollywoodu, keď v 70-tych rokoch s pár ďalšími mladými autormi prebrali štúdiám továreň na sny. Godfather zožal v roku 1972 úspech od kritiky aj publika a stal sa z neho popkultúrny fenomén. Prinášame ti netypické zábery z nakrúcania, poodhaľujúce natáčanie tejto legendárnej ságy.

Marlon Brando mal len 47 rokov, keď mal stvárniť slávneho Dona Vita Corleoneho. Štúdio s tým nesúhlasilo, ale Coppola si vydupal svoje. Práve kvôli tomu musel mať na sebe výrazný make-up, ktorý ho zmenil na nepoznanie.Okrem make-upu sa použili aj vypchávky úst.

To je ten nadoblačný hráč s diabolským úsmevom, Marlon Brando.Tri fázy slávnej premeny Marlona Branda na Dona Vita Corleoneho.Čarovný záber, v ktorom sa Francis Ford Coppola snaží Marlonovi Brandovi ukázať, ako má po atentáte skĺznuť po kapote auta a padnúť.Coppola a Brando, košeľa už od krvi.Slávna úvodná scéna, Coppola diriguje účastníkov svadby.Existuje známejšia fotka Dona Corleoneho, než tá v smokingu s ružou za stolom vo svojej kancelárii?Rodinka Corleonovcov pokope. Sonny, Don, režisér Francis, Michael a Fredo.Kay a Michael, alebo ak chcete Diane Keaton a Al Pacino.Po natočení filmu sa rozdávali darčeky, Brando dostal napr. tieto bubny. Niekoľkokrát sa ešte vyjadril, že keby nebol herec, jednoznačne by bol bubeník.Francis Ford Coppola a Marlon Brando.V útoku na Sonnyho vyzeral herec James Caan takto morbídne. V tejto scéne na ňom vybuchlo 147 vreciek s krvou.A už legendárny masaker.Sonny 'vstal z mŕtvych'.Ako hovorí titulok na fotke, Coppola dal Woltzovi ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť.Filmový producent Jack Woltz si práve na svoje prekvapenie našiel v posteli hlavu svojho dostihového koňa.Opäť Al Pacino a Diane Keaton dostávajú pokyny od režiséra Francisa Forda Coppolu.Natáčanie retrospektívy, v ktorej Vita Corleoneho stvárnil v klasickej roli Robert De Niro. Kamera s Coppolom na jazde.Francis Ford Coppola a jeho kamarát George Lucas, ktorí spolu založili spoločnosť American Zoetrope.

No a Oscarová žatva, konkrétne za druhý diel Krstného otca získal Coppola sošku za najlepší film, scenár a réžiu.


Ohodnoť článok
40