The Hollywood Reporter prináša novinku, ktorá hovorí o tom, že si Amy Adams (Big Eyes, American Hustle) a Jake Gyllenhaal (Nightcrawler, Enemy) spolu zahrajú v pripravovanom thrilleri Nocturnal Animals. Pôjde o filmovú adaptáciu knihy Tony and Susan z roku 1993, ktorej autorom je spisovateľ Austin Wright.

 

Jake Gyllenhaal a Amy Adams si zahrajú v sľubne vyzerajúcom mrazivom thrilleri

 

Wrightova knižná predloha pozostáva z dvoch samostatných románov (thriller o Tonym, dráma Susan), pričom ich spojenie má v sebe nenápadnú logiku. Príbeh rozpráva o Susan, ktorá dostane od svojho bývalého manžela rukopis, ktorý nesie názov Nocturnal Animals. Zakrátko sa ukáže, že toto písmo ukrýva nečakane strhujúci román a detailne popisuje rodinný výlet, ktorého záver sprevádza smrť. Po prečítaní rukopisu si musí hlavná protagonistka pripomenúť temné skutočnosti o sebe a svojom prvom manželstve. Uvažuje o minulom živote, súčasnom živote a vidí veci v inom svetle.

 

Taktiež sa povráva, že by sa k vyššie uvedenej dvojici hercov mohli pripojiť aj Aaron Taylor-Johnson (Godzilla, Kick-Ass) spolu s Joaquinom Phoenixom (Inherent Vice, Her). Snímku zrežíruje Tom Ford (A Single Man), zastreší ju spoločnosť Sony a o produkciu sa postarajú partneri Smokehouse Pictures, George Clooney a Grant Heslov. Herecké obsadenie vyzerá rozhodne zaujímavo, predloha sľubuje množstvo napínavých situácií a my by sme sa mohli dočkať veľmi atmosferického a komornejšie ladeného počinu. Čo vravíte na tento projekt vy?

Ohodnoť článok
0
Zdroj: comingsoon.net
Foto: empireonline.com, wetdarkandwild.com