A sme tu späť s krátkym prehľadom noviniek zo sveta filmu. Dnes to nebude len o plagátoch a posteroch ako zvyčajne, ale skôr o traileroch a ukážkach. Začneme však predsa len nejakými fotkami a to z očakávaného The Dark Knight Rises. Nové fotografie Batmana, Banea a komisára Gordona sa objavili v časopise Entertainment Weekly.

Pokračujeme teaserom a dvoma skvelými klipmi z The Chronicle. Pýtate sa, z čoho? No predsa z toho filmu o teenageroch, ktorí majú superschopnosti a (ne)vedia ich ovládať! Jeden z najlepších trailerov minulého roku, pamätáte? A tentokrát to nebude o nič horšie.
Ďalej tu máme niečo pre priaznivcov hororov, alebo lepšie povedané filmov, kde hrá prvé husle napätie. Prvý trailer je na film Silent House, ktorý sa bude odohrávať, ako už názov hovorí, v jednom dome, v ktorom vypadne prúd a mladú ženu bude ohrozovať zatiaľ neznámy muž. Spojenie dokumentárneho štýlu a práce s tichom nám dáva celkom zaujímavý zážitok.


Podobne je na tom aj trailer na ďalší film s podobnou tématikou, ATM. Niečo ako Telefónna búdka, len "strašidelnejšie" a odohrávajúce sa...v búdke s bankomatom? Presne tak, v Amerike sú bankomaty v takýchto búdkach, v ktorých vás môže neznámy muž zavrieť a začať terorizovať. Čo sa ešte v tom Hollywoode nevymyslí? Uväznenie v chladničke?


Poďme ale na opačný pól nálady. Od zimomriavok k niečomu príjemnejšiemu. Pixarovský animák Hľadá sa Nemo podstúpil konverziu do 3D (....prečo?) a tak si môžeme našich obľúbených rybacích hrdinov pripomenúť v priloženom traileri k 3D verzii.


Vynikajúci trailer (a možno aj prekvapenie roka) nám ponúkol postapokaliptický film The Divide o skupine preživších ľudí skrývajúcich sa v pivnici obytného domu. Druhý trailer určený pre kiná je identický s tým prvým, len formát, rozlíšenie a farby sú mierne upravené. Opakovanie je matka múdrosti a ja si ho dám kľudne ešte raz, veď minimalistické vyhrotené drámy sú vždy vítanou zmenou. A Michael Biehn vyzerá vo forme.


No a nechápačky som si nechal nakoniec. We Need To Talk About Kevin McCallister. Tilda Swinton, ktorú prenasleduje Sám Doma? Ešte k tomu iba v scénach zo známych filmov? Vysvetlite mi prosím niekto, o čo tu ide, lebo not sure if serious or...


Okej, vysvetlím si to radšej sám. We Need To Talk About Kevin je minuloročná dráma, v ktorej sa matke bude chcieť pomstiť jej vlastný syn. Ťažký film, no napriek tomu kvalitný. Zostrih hore je len vtipným nápadom, čo by sa stalo, keby...
Ohodnoť článok
0