Tvorca klasík ako Pulp Fiction, Reservoir Dogs, Kill Bill, Jackie Brown, či Inglorious Basterds chystá v novom roku svoj snímok Django Unchained, western, kde si oslobodeného otroka zahraje Jamie Foxx, jeho nemecky hovoriaceho priateľa Christoph Waltz a otrokárskeho plantážnika Leonardo DiCaprio. Čo sa však tomuto geniálnemu režisérovi zapáčilo z filmov minulého roku? Prinášame ti rebríček jeho najobľúbenejších filmov z roku 2011.

 
Začneme odzadu:
Film Paula W.S. Andersona Traja mušketieri bol viac akčný a dobrodružný, ako sme čakali a občas aj riadne uletený. Od Tarantina zvláštna voľba. Viac v recenzii.
 
Dvojicu úplne rozdielnych filmov dal pán Tarantino na predposlednú priečku. Zatiaľ čo The Artist je skvelou francúzkou čierno-bielou poctou klasickému nemému filmu, Our Idiot Brother je netypickou hollywoodskou komédiou/drámou o otravnom hipíkovi.
 
Jedno z prekvapení roku, nenápadný film o dvoch bratoch s rovnakým cieľom, no rozdielnou motiváciou. Viac v recenzii.
 
Prekvapenie z dielne kultového režiséra Kevina Smitha. Osobne som veľkým fanúšikom jeho komédií a postavy, ktoré stvárňuje s Jasonom Mewesom - dvojicu Jay a Mlčanlivý Bob, považujem za kultové. Preto príliš nechápem majstrovo odhodlanie točiť béčkové, nábožensky ladené horory, ako je práve Red State.
 
Netradičná britská komédia, sci-fi a béčko, v ktorom sa objavuje aj Nick Frost. Povinnosť pre fanúšikov štýlu, akým disponuje dvojica Pegg-Frost.
 
Dráma o tridsaťročnej žene, ktorú stvárňuje Charlize Theron od Jasona Reitmana, režiséra filmov ako Thank You For Smoking, Juno, či skvelého Up In The Air.
 
Svojsky pojatý štart novej série X-Menov od fresh režiséra Matta Vaughna o tom, ako to všetko začalo. Obsahuje hlášku minulého roka: "go fuck yourselves". Viac v našej recenzii.
 
Klasický artový Almodovar s úchylným Banderasom v hlavnej role, tentokrát s netypickou zápletkou. 
 
Inteligentný a skvele zrežírovaný Moneyball s Bradom Pittom v hlavnej role. Motivačný film a ašpirant na Oscary.
 
Minimalisticky akčný ale maximálne emotívny príbeh o Planéte Opíc, alebo ako to všetko začalo po druhé. Ak vás už nebaví držať palce hercom, skúste to s opicami. Cézar je pán. Viac v recenzii.
 
Kto by to bol povedal, žena prvé miesto sa u Tarantina dostane okuliarnatý skrček Woody Allen? Ale je to tak, romantická komédia s Owenom Wilsonom v príjemnom prostredí Paríža, ďalšia allenovka do zbierky, no opäť vtipná, svieža a zase raz trochu iná.
 
 
Tarantino si vytvoril aj zoznam honorable mentions, do ktorého dal v podstate celý zvyšok mainstreamovej kinematografie za rok 2011. Konkrétne 50/50BeginnersHugoThe Iron LadyCarnageGreen HornetGreen LanternCaptain AmericaThe Descendants (čerstvý víťaz Zlatého Glóbu), My Week With MarilynFast Five, Tree Of LifeThe Hangover Part IIMission Impossible 4The BeaverContagionThe SitterWar Horse.
 
Okrem toho si vytvoril aj vlastnú kategóriu Nice Try Award (Dobrý pokus), kam dal filmy Drive Angry s Nicolasom Cageom, bielovlasú Hannu, hollywoodsky biják Real Steel a prekvapivo aj hit tohto roka - Drive.
Ak teda nemáte čo pozerať, myslím, že Tarantino odporúča riadnu dávku kvalitných filmov, takže hor sa do toho!
Ohodnoť článok
0