Od posledného dielu O čom točia sa nám zase nahromadilo pár vecí a tak si poďme dať tie najzaujímavejšie trailery, o ktorých sa mi nechce písať osobitne, keďže je nedeľa a ja si to môžem dovoliť. Začneme po Prometheovi asi druhým najočakávanejším sci-fi, aj keď tu by sa skôr hodilo označenie "vesmírne akčné béčko". Samozrejme sa jedná o Lockout s hláškujúcim Guyom Pearceom, ktorý pravdepodobne získa ocenenie "najlepší comeback roku 2012". Rozšírený trailer nám prezrádza aj meno jeho postavy a komu nebolo jasné, kde sa bude príbeh odohrávať a o čom bude, viete čo máte robiť.


Teraz poďme načrieť do úplne iného súdka. Francúzko-belgický film odohrávajúci sa v Hollywoode, v ktorom chýba farba, aj hovorené slovo. To je už teraz cenami ovenčený The Artist, o ktorom na Refresheri informujeme prvýkrát, keďže jeho promo bolo rozbehnuté ešte v čase, keď sme neexistovali. Pocta nemému hollywoodskemu filmu sa tvorcom rozhodne vydarila, o čom svedčí neuveriteľných 10 nominácií na Oscara. Nuž, robiť v tejto dobe digitálnych efektov čiernobiely nemý film je naozaj odvážne, ale ja tvorcom veľmi fandím a na film sa teším. Tesne po tom, ako vyhral aj Zlatý Glóbus za najlepší film vyšiel tento trailer, tak si ho vychutnajte, retro atmosféra z neho naozaj sála dokonale.


A poďme späť k "vesmírnemu akčnému béčku". Tentokrát to bude asi ešte vtipnejšie, ako pri Lockoute. Iron Sky je totiž o nacistoch. Na Mesiaci. Kde stavajú svoju flotilu, aby napadli Zem. Jediným známym hercom je nemec Udo Kier, no to vôbec neprekáža, lebo prvé husle tu budú hrať nacistické vojská. Akčná komédia sa ale miestami berie až príliš vážne a tak naozaj do poslednej chvíľe nie je jasné, čo nás vlastne v kinách čaká. Film je vo výrobe už tri roky, no pri príležitosti berlínskeho festivalu filmov Berlinale nám tvorcovia posielajú nový trailer, v ktorom vravia: "Hotovo, dotočené."

Ohodnoť článok
0