Filmy sú ako víno. Čím staršie, tým lepšie. Myslím, že to platí celkom presne, aj keď mnohí z vás by možno so mnou nesúhlasili. Patrím medzi odporcov špeciálnych efektov, ktoré sú v tejto dobe naozaj nadužívané (hlavne Transformers a teraz aj Battleships) a som naopak zástanca silného príbehu, inteligentnej zápletky a poctivej filmárčiny. Sú ale aj výnimky, kde by to bez špeciálnych efektov nešlo, ako napríklad film Iron Sky. Práve nezmyselnosť zápletky a vtipné podanie príbehu o nacistoch z odvrátenej strany mesiaca utvrdilo moje očakávania. Nový trailer to len potvrdzuje, Iron Sky môže byť totálna hlúposť, alebo skvelá zábava, pripomínajúca Mars Attack! (čo ale až tak skvelá zábava nebola). Žeby Hitler čórol Han Solovi jeho Millenium Falcon?

 

 

K traileru máme k dispozícii aj nový fešný, správne béčkovo vyzerajúci plagát.

 

 

To, že sa blíži americký Superbowl už vedia aj fanúšikovia filmu. Odpremieróvané boli superbowl spoty k novému Spideymu, Avengers a aj pripravovanému Act Of Valor. Príbeh, v ktorom hlavné postavy stvárňujú bývalí členovia špeciálnych jednotiek láka do kina efektne a darí sa mu to dobre aj za pomoci Eminemovho Not Afraid.

 

 

 

Tretí trailer je výnimočne mimo-hollywoodskej produkcie, zastupuje však zrejme druhú najväčšiu (čo sa počtu divákov týka) kinematografiu a síce čínsku. Najúspešnejší film minulého roka (pre čínsky trh), Let The Bullets Fly, je prekvapivo akčnou komédiou westernového typu, ktorej nevadí sem-tam kvapka krvi, odstrelené ucho, či morbídny humor. Vyzerá to sympaticky a to som vám ešte nepovedal, že tam hrá Chow Yun-Fat (Yun Fat Chow).

 

 

Ak nemáte facebook alebo proste nieste v našej skupine, možno vám ušla spoločná fotografia Schwarzeneggra a Stalloneho, ktorí skončili takto bok po boku na lekárskom lôžku po natáčaní akčných sekvencií z pripravovaného Expendables 2. Oboch čakajú operácie ramena, ale údajne to nieje nič vážne. Dvojica spolu mimochodom chystá okrem hviezdami nabitého bijáku aj ďaľší spoločný film s názvom The Tomb.

 

 

A ešte jeden celkom zaujímavý plagát (takmer) nakoniec. Ak patríte medzi menšinu, ktorá sa niekedy zamýšľala nad veľkosťou gigantických monštier z filmov ako Godzilla alebo Cloverfield (ja viem...) tak tu máte zaujímavé porovnanie. Samozrejme, tie najväčšie kalibre sa vyskytovali v ázijskej kinematografii minulého storočia.

 

 

No a taký malý- veľký bonus na záver a zároveň môj osobný tip na film, ktorý by ste nemali prehliadnuť. Serbuan Maut, známy aj ako The Raid, je ázijský film, ktorý sa bude odohrávať v jednej poschodovej bytovke. Úplne hore, na najvyššom poschodí má sídlo boss lokálnej mafie a podsvetia. Úplne dole, na najnižšom poschodí začína svoju akciu jednotka špeciálne vycvičených policajtov, ktorí sa majú pod rúškou noci dostať až hore a drogového bossa zatknúť. Samozrejme, niečo nevyjde tak ako má a zrazu je celá bytovka plná gangstrov a grázov hore nohami a niekoľko policajtov zostáva uväznených uprostred. Film bude podľa doposiaľ videného materiálu akčnou bombou, kde prevláda skvelá kamera, vynikajúce bojové choreografie a béčková brutalita, naviac o soundtrack presne podľa môjho gusta sa postará Mike Shinoda z Linkin Parku a Fort Minor. Ako chuťovku vám ponúkam jeden a pol minútovú akčnú sekvenciu z filmu.

 

Ohodnoť článok
0