Dlho to netrvalo, že? Warner je známy tým, že do svojich filmov naprace peniaze a častokrát neskončia nijak výnosne. Snaží sa spraviť čo najlepšie filmy a nebojí sa preto investovať do nich. Mad Max: Fury Road bol ale veľký risk, čomu svedčia aj dlhé roky príprav, prehovárania štúdia a uťahaná produkcia. 4. časť Maxovho príbehu od Georga Millera sa ale konečne minulý týždeň dostala do kín a ohúrila celý svet. Najlepšie hodnotený blockbuster posledného desaťročia jednoducho učaril každému vrátane nás. Všetci sme tak očakávali správy, či má Miller so sériou aj ďalšie plány. Si píš, že má! 

Už dlhšiu dobu vieme, že pôvodne Miller plánoval natáčať dva diely naraz. Prvým bol Fury Road a druhý sa mal volať Furiosa a zamerať hlavnú ženskú hrdinku v podaní Charlize Theron. Nevieme, či by sa Miller venoval jej minulosti alebo budúcnosti, no mne sa vidí jej príbeh uzavretý. Dúfam, že sa preto Max vydá ďalej do sveta a spozná iných ľudí, možno ešte bláznivejších. Črtá sa preto variant s názvom Mad Max: Wasteland. Krátko sa o ňom rozhovoril v jednom z posledných interview sám režisér. Istý scenár už vraj majú hotoví, keďže pri zdĺhavej produkcii Fury Road došlo k mnohým príbehovým odbočkám. Napísalo sa tak aj mnoho noviel. Iným slovami, pôda pre ďalšie filmy pripravená je. Nám neostáva nič viac, než dúfať, že Millerovi svet Mad Maxa bude veľmi chýbať a čoskoro sa aj s celým štábom, ktorý predviedol skvelú prácu, vrátia na austrálske púšte. 

Tak skoro to ale možno nebude. Všetko bude záležať od tržieb, no aj od toho, či bude mať Miller dosť síl. Budem ho parafrázovať, keď poviem, že sa cíti ako po pôrode gigantického dieťaťa a všetci naokolo sa ho s vášňou pýtajú, kedy porodí znova. My ho celkom chápeme, no dúfame, že mu bude tehotenské bruško chýbať. A čo vy, videli ste už najlepší akčný film desaťročia?

 

Ohodnoť článok
0
Zdroj: CinemaBlend.com