Premiéra Wrath Of The Titans sa nám pomaly blíži a tým pádom narastá aj počet trailerov a videí, ktoré nám tvorcovia posielajú. Našťastie pre nás, každým ďaľším trailerom to vyzerá kvalitnejšie a namakanejšie a tak tu máme podľa mňa zatiaľ najlepší kúsok. Na svedomí to zrejme majú hlavne digitálne monštrá a oslobodení titáni, ktorí dostávajú čoraz viac priestoru, zatiaľ čo ľudských hrdinov je vidieť pomenej. Pokiaľ ste sa dostali až sem a neviete o čom hovorím, tak len v krátkosti zopakujem - Persea, napol boha a napol človeka si zahraje opäť Sam Worthington, Zeusa Liam Neeson a Hádesa Ralph Fiennes. Režíruje Jonathan Liebesman a premiéry Hnevu titánov sa dočkáme 29.3., samozrejme v 3D.

 

 

Štúdio Pixar momentálne pracuje na svojo novom animáku The Brave o princeznej Meride, odvážnej redheadke, ktorá vie (zo zatiaľ zverejnených informácií) dobre strielať z luku. Na to sa sústreduje aj tento nový trailer, ktorý je vlastne krátkou sekvenciou z filmu. Okrem toho, že sa príbeh bude odohrávať v severskej krajine plnej severského akcentu vieme len toľko, že Merida bude z kráľovstva vyhnaná a bude len na nej, aby porazila temné sily a zlú kliatbu. V kinách budete The Brave (v slovenskom preklade "Neskrotná", v českom "Odvážna Merida") môcť vidieť na moje narodky, (23.8., keby ste nevedeli), ako inak v 3D.

 

 

Ako zvyčajne, aj teraz sa snažím informovať o niečom menej mainstreamovom a hollywoodskom. Tým je (artový?) sci-fi film Beyond The Black Rainbow o žene, ktorá je uväznená za sklom vo výskumnom ústave, ktorý vedie "zlý doktor v roláku". Filmu bude očividne dominovať retro vizuál a oldschoolové efekty, o príbehu sa toho zatiaľ veľa nevie. Z traileru je ale jasné, že sa žena pokúsi o útek. Mňa to celkom zaujalo, ale rozhodne to nebude film pre každého.

 

 

Herec a komik Sasha Baron Cohen, známy aj ako Ali G, Borat, či Bruno, má svoje nové alterego - Diktátora - už hotové a momentálne prebieha reklamná kampaň na jeho propagáciu. Pomaly sa blíži udelovanie Oscarov a ak niekto z vás sleduje dianie v hollywoode, viete, že Diktátor sa pokúša dostať sa na ceremoniál. Najprv sa hovorilo o tom, že mu to akadémia zakázala, potom však vysvitlo, že pravda je niekde medzi. Sasha Baron Cohen prísť môže, ale nesmie svoj nový film nijakým spôsobom propagovať. Nuž, tak si zrejme našiel inú cestu, nižšie môžete vidieť Diktátora s trofejou, ktorá je mixom všetkých možných ocenení zo sveta športu.

 

EDIT: Nedávno vydal Admirál Generál Aladeen vyhlásenie práve o neúčasti na Oscaroch, prikladám nižšie.

 

 

 

Ak poznáte tvorbu Tima Burtona, režiséra kultových filmov ako Nožnicovoruký Edward, Ed Wood, Sleepy Hollow, či Big Fish, ale aj tých menej kultových ako Mars útočí! a Planéta Opíc, viete, že jedným z jeho prvých stredometrážnych filmov bol snímok Frankenweenie o psíkovi Sparkym, ktorý bol po svojej nečakanej smrti vzkriesený a privedený späť do sveta živých. Tim Burton už dlhé roky snil, že by spravil celovečerný remake svojho vlastného filmu a po nie veľmi podarenej Alici v Krajine Zázrakov sa do toho aj pustil. Na dôkaz toho, že sa na tom ozaj pracuje tu máme celkom pekný filmový poster, dokonca aj s dátumom, takže sa môžme začať tešiť.

 

 

Táto fotografia dvoch "menej-vlasmi-obdarených" chlapíkov je big deal. Týpek vpravo je samozrejme Bruce Willis, muž so zbraňou je austrálsky herec Jai Courtney. Alebo inak. Vpravo - John McClane st., vľavo John McClane jr. Get it? Piate pokračovanie série Die Hard (aka Smrtonostná pasca) s takmer kultovým názvom A Good Day To Die Hard je v procese natáčania a toto je prvá fotografia otca a syna, ktorí sa vo filme po rokoch opäť stretnú. Ich cesty povedú tentokrát do Ruska, kde budú určite potrebovať tradičnú povinnú výbavu - zbrane, hlášky, zbrane, výbuchy a hlášky. A možno ešte nejaké tie výbuchy. Tešíte sa? Ja veľmi.

 

 

No a nakoniec tu mám jeden celkom zábavný klip, ktorý sa priamo týka Oscarov. Mike Myers je Sir Cecil Worthington, profesionálny "opatrovník Oscarov" a Kevin Kline je majiteľ jedného z nich. Na jeho škodu s ním nezaobchádza tak, ako si to oskarová etiketa vyžaduje a preto je nútený prejsť kurzom na ochranu Oscarov. Znalosť anglického jazyka nutná.

 

Ohodnoť článok
0