Iba nedávno nás zasiahla správička, že možno v Star Wars spin-offe Rogue One (Gareth Edwards) uvidíme plechový ksicht Dartha Vadera a opäť tu máme klepy, ktoré fanúšikov dvíhajú zo stoličiek. Svet Hviezdnych vojen je na postavičky bohatý a bola by škoda ho nevyužiť. Hoci Disney nebude využívať materiály z Expanded Universe, už pôvodné filmy a nové seriály sú prepchaté charaktermi, ktoré si pýtajú comeback. V tomto prípade by malo ísť o nájomných lovcov (bountyhunters) z Empire Strikes Back a teda Boba Fett, Bossk, Dengar, Zuckuss, 4LOM, a IG-88. Tí by mali pomáhať Vaderovi získať späť ukradnuté plány Hviezdy smrti. Povráva sa, že by sa mohol objaviť aj Cad Bane z infantilného animovaného seriálu Clone Wars. Snáď to celkový dojem nepokazí, pretože seriál napáchal škôd dosť.

 

K ďalším záporákom sa pridá herec Ben Mendelsohn (The Dark Knight Rises), strihne si tzv. Moffa, čo je niečo ako generál (pamätáte si na Moffa Tarkina v New Hope?) a tiež pôjde po krku rebelom, ktorí sa ulakomili na tajné plány obávanej zbrane Impéria. Tých si zahrajú okrem iných Felicity Jones (The Theory of Everything) a Diego Luna (Milk). No a poslednou, ale asi najmenej overenou a pravdepodobnou správou je, že by sa medzi bad-ass bountyhuntermi mohol objaviť aj nejaký Wookie, čo je chlpatá rasa, ku ktorej patrí aj legendárny sekundant Hana Sola Chewbacca. Vidieť vrčiacu horu chlpov na zlej strane barikády by mohol byť fajn zážitok pre všetkých zarytých fandov. 

 

Star Wars Anthology: Rogue One odhaľuje ďalších záporákov, ktorí pôjdu po krku rebelom

 

Star Wars geekovia sa môžu tešiť aj na nádielky kníh, ktoré by mali ponímať udalosti odohrávajúce sa medzi štvrtou epizódou New Hope a siedmou - Force Awakens (J.J. Abrams). Budú to publikácie v rozsahu od detských knižiek až po romány pre puberťákov. Snáď sa tam nájdu aj kvalitné kúsky, ktoré obstoja aj v rukách staršieho starwarsáka. Príbehovo najzaujímavejšie sa javia Star Wars: Aftermath od Chucka Wendiga a Star Wars: Lost Stars napísaná Claudiou Gray.

 

V Aftermath sa ,,pozrieme“ na planétu Akiva, kde sa po porážke na planéte Endor zoskupujú zvyšné sily Impéria. Známy pilot zo starých filmov Wedge Antilles tento plán odhalí, no padne do zajatia a tak nestíha včas varovať rebelov. Vyšle však varovný signál, ktorý zachytí Norra Wexley, bývalá bojovníčka za Alianciu rebelov. Bude sa musieť vzdať zaslúženého oddychu a pustiť sa do nového dobrodružstva, v ktorom pôjde opäť o osud Republiky. Pomáhať jej pri tom budú jej technicky zdatný synátor a nájomný lovec Zabrak. Do partie priberú aj imperiálneho zbeha. Čo to bude zač však nevieme.

 

Star Wars Anthology: Rogue One odhaľuje ďalších záporákov, ktorí pôjdu po krku rebelom

 

Lost Stars bude stavať na príbehu o láske. Na vonkajšom okraji Galaxie na planéte Jelucan sa do seba zaľúbia aristokrat Thane Kyrell a dedinčanka Ciena Ree - spojí ich odveká láska k lietaniu. Obaja tak narukujú do imperiálnej letky, o čom dlho snívali. Thane však čoskoro stráca o Impériu všetky ilúzie, keď sa stane svedkom nečestných a zločineckých praktík jeho predstaviteľov. Dezertuje k rebelom a Cienu tak vystavuje neľahkej voľbe medzi láskou a lojalitou k letke. Ostane verná človeku, s ktorým prežila celý život od útleho detstva, alebo dostojí svojim záväzkom k imperiálnej armáde?

 

Ďalšie knihy sa budú týkať malých dobrodružstiev Hana Sola, Lukea Skywalkera či princeznej Lei. Dej sa presunie ešte pred šiestu epizódu Return of the Jedi, kde autori vystavia našich hrdinov nebezpečným misiám, ktoré majú pomôcť k čiastkovému, no nemenej dôležitému víťazstvu nad Vaderovym Impériom. Posledné tri knihy sú akési encyklopédie s množstvom zaujímavých faktov. Jedna detailne predstaví všetky lode a stíhačky (Ships of Galaxy), druhá zase robotí svet Star Wars (Droid Factory) - tieto nám prinesie Studio Fun. Tretia vyzerá byť pre dlhoročných a znalých fanúšikov najzaujímavejšia. Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know prináša množstvo vtipných ale aj zaujímavých poznatkov z tohto sveta. Dozvieme sa, ktorý tvor trávi svoju obeť 1000 rokov alebo kto utiera dlážku na Hviezde smrti. Disney si teda začína vlastníctvo tejto značky užívať naplno, čo poviete? My len dúfame, že to bude rovnaká zábava aj pre nás. Myslím si, že výhliadky sú zatiaľ obstojné.

Viac informácií dostaneme už tento víkend, kedy nás čaká Comic-Con prezentácia Lucasfilmu a iných spoločností. Pravdepodobne sa dozvieme aj názvy a obsah všetkých spin-offov a možno aj niečo z ďalších epizód. 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon, comicbookmovie