Aj keď sa to možno nezdá, no od druhej časti Harryho Pottera a Darov smrti ubehli už štyri roky a prvého dielu novej trilógie Fantastic Beasts and Where to Find Them (o nej viac tu) sa dočkáme až o viac ako rok (18. 11. 2016, mimochodom 11 rokov na deň presne od uvedenia Harryho Pottera a Ohnivej čaše), takže reči okolo sveta kúzel akosi utíchli. Pokojné vody tak rozvíril režisér Chris Columbus počas rozhovoru spojeným s premiérou jeho najnovšej snímky Pixels s Adamom Sandlerom (čítaj našu recenziu) a jeho odpovede na otázku, či by ešte niekedy chcel zasadnúť na režisérsku stoličku filmu zo sveta mladého čarodejníka:

 

„Rád by som sa vrátil a urobil ďalší. Nemyslím tým ale Fantastic Beasts aj keď nepochybujem, že to bude rovnako úžasné, ale radšej by som urobil film s tými tromi hlavnými znakmi - Harrym, Ronom a Hermionou. Veľmi ma vzrušuje a fascinuje to, ako končí posledný diel. Je tam medzera trvajúca 18 rokov, a to znamená len jedno, 18 rokov skvelých príbehov o Harry Potterovi, ktoré ešte neboli rozpovedané. Nemám ale odvahu spomenúť to pred J.K. Rowling, pretože k nej prechovávam obrovskú úctu. Mala by robiť len to, čo naozaj chce, no rád by som videl do jej hlavy, aby som vedel, čo sa dialo cez tých chýbajúcich osemnásť rokov.“

 

Dočkáme sa ešte niekedy nového filmu s Harrym Potterom?

 

Povedzme si úprimne, Chris Columbus nepatrí k tým slávnejším režisérom, no môžeme mu byť vďační za pár snímok, ktoré urobili naše detstvo takým, aké bolo. Je to práve on, kto nakrútil prvé dve časti Sám doma a Sám doma 2: Stratený v New Yorku s Macaulay Culkinom, Otca v sukni s bohužiaľ zosnulým Robinom Williamsom a v neposlednom rade aj prvé dva diely Harryho Pottera. Takže on sa v najväčšej miere postaral o to, ako filmový Harry vyzeral, počnúc hercami až po interiéry a exteriéry, ktoré sa používali až po poslednú časť. Na druhú stranu je pravda, že to bol až Väzeň z Azkabanu, ktorý naštartoval celú sériu o najslávnejšom kúzelníkovi. 

 

 

Nalejme si ale čistého vína. Samozrejme, že návrat Harryho Pottera na strieborné plátno by spôsobilo obrovské šialensto fanúšikov, no koľko z nich by bolo nakoniec spokojných? 8 filmov sme sledovali boj Harryho s Voldemortom a koncept súboja s niekým/niečím na nový spôsob by už mohlo spôsobiť totálne fiasko. Všetko je to ale koniec koncov na Rowlingovej, ktorá sa môže držať svojich slov a už nikdy nenapísať pokračovanie Harryho dejovej línie, alebo sa jej podarí vymyslieť (šialeným spôsobom) pokračovanie, ktoré by prinieslo niečo nové a rovnako zaujímavé. No bitku o Rokfort len tak ľahko niečo neprekoná, však? Čo si o tom myslíte vy?

Ohodnoť článok
1
Zdroj: joblo.com
Foto: youtube