Či už ste fanúšikovia knižnej/filmovej série The Hunger Games, alebo priaznivci v súčasnosti veľmi populárneho žánru young adult dystopia, dnešný deň vám určite vyčarí úsmev na tvári. Štúdio Lionsgate totiž konečne vypustilo do sveta plnohodnotný trailer k záverečnej časti, ktorá nesie podtitul Mockingjay – Part 2. Aj keď predchádzajúci diel mnohí odsúdili, ja som toho názoru, že od knižnej predlohy nemal vôbec ďaleko a preto dúfam, že ma režisér Francis Lawrence (Mockingjay - Part 1, Catching Fire, Constantine) nesklame ani tentokrát a podarí sa mu posunúť kvalitu ešte vyššie.

 

Po udalostiach, ktoré sme mohli sledovať naposledy, čaká Katniss (Jennifer Lawrence - Serena, X-Men: Days of Future Past) ešte jedna veľká prekážka. Aby vrátila obyvateľom Panemu slobodu raz a navždy, musí sa pokúsiť o atentát na prezidenta Snowa (Donald Sutherland - The Best Offer, The Hunger Games) a keďže ide o úlohu neľahkú, bude sa jej hodiť každá pomocná ruka. Na Drozdajku totiž nečakajú iba smrtiace pasce a odhodlaní nepriatelia, ale aj dôležité morálne rozhodnutia, ktoré ju preveria viac ako dvojnásobné prežitie Arény.

 

Režíruje vyššie spomínaný Francis Lawrence, za scenárom stojí Peter Craig (Mockingjay - Part 1, The Town) spolu s Dannym Strongom (Seabiscuit) a okrem už zmieňovaných hercov sa vo filme objaví aj Josh HutchersonLiam HemsworthWoody Harrelson, Elizabeth Banks, Philip Seymour Hoffman, Sam ClaflinJena Malone, Stanley TucciJulianne Moore, Natalie Dormer a ďalší. Premiéra je naplánovaná na 20. novembra 2015. Zájdete sa pozrieť na vyvrcholenie celej ságy do kina?

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: comingsoon.net
Foto: s1.dmcdn.net