Jeden z menej známych anime Vampire Hunter D: Bloodlust (2000) si dozaista zaslúži väčšiu pozornosť. Názov by síce viac sedel na počítačovú hru alebo komiks, ale divák by sa rozhodne nemal nechať odradiť. Už len z toho atraktívneho dôvodu, že hlavnou postavou je lovec upírov. A čo už môže byť viac cool?

 

Japonci vedia, ako na dobrú akciu a Vampire Hunter D: Bloodlust je toho priamym dôkazom (Tip na film)

 

Príbeh je jednoduchý, no skrýva mnohé zaujímavé duševné rozpoloženia postáv a vzťahové trojuholníky. Japonci vedia ako vystavať dramatickú linku a aj napriek tomu, že ide prevažne o akčnú snímku, dokážu ísť tvorcovia pod povrch a zabrániť tuctovo plytkej záležitosti. Lovec upírov D, alebo iným názvom takzvaný Dampír, je podobne ako Blade, napol upír a napol človek. Po tom, čo upír Meier Link unesie dcéru z bohatej rodiny, otec si nájme Dampíra, aby jeho dcéru našiel a bezpečne ju priviedol naspäť domov. Okrem D-éčka však otec rodiny najal aj skupinu lovcov odmien, ktorý chcú za každú cenu uspieť a vyfúknuť možnosť Dampírovi.

 

Ako už bolo spomínané, ide o jednoduchú zápletku, no cesta je plná nástrah, skvelých scén a prekvapení. Ako to už Japonci vedia, či už v anime alebo vo videohrách, aj v tomto prípade je svet úchvatne spracovaný a jeho gotická atmosféra diváka príjemne obklopuje. Pre bližšiu predstavu, hlavný hrdina aj svet, v ktorom sa pohybuje akoby z oka vypadol nedávno vyjdenej videohre BloodborneAvšak, nenechajte sa zmýliť, že tento svet je len o upíroch. Ide o fantastické univerzum plné príšer a nadprirodzených javov s detailne vybudovanou históriou, ktorá ovplyvňuje postavy a ich správanie. Tvorcovia si dali záležať na vizuálnej stránke rôznych oblastí, od malých dedín obklopených prírodou, až po post-apokalyptické zákutia plné nástrah. Hlavný hrdina využíva rôzne sci-fi gadgety, ktoré sa skôr inšpirujú historickými zbraňami, a tak sa aj celkový svet stáva akýmsi žánrovým mixom hororu, westernu a fantasy.

 

Japonci vedia, ako na dobrú akciu a Vampire Hunter D: Bloodlust je toho priamym dôkazom (Tip na film)

 

Ďalšia vec hodná vyzdvihnutia je skvelý soundtrack, ktorý skvelo sprevádza akčné súboje.  Ak sa vám páčila akcia a hudba vo Final Fantasy VII: Advent Children (2005) určite nebudete v tomto ohľade sklamaní. Vampire Hunter D: Bloodlust je vedľa takých klasických anime filmov ako napríklad Akira (1988), Ghost in the Shell (1995) alebo Princezna Mononoke (1997) často nespravodlivo prehliadanou výnimkou, ktorá si určite zaslúži miesto po boku spomínaných diel.   

Ohodnoť článok
2