Premiéry Star Wars spin-offu s názvom Rogue One, ktorý zrežíruje Gareth Edwards (Godzilla, Monsters), sa síce dočkáme až koncom budúceho roka, no už teraz máme informácií o tomto projekte celkom dosť. Podľa mňa ich však nikdy nebude toľko, aby nás to úplne uspokojilo. Dnešná prvá novinka poteší hlavne veľkých nedočkavcov, zvedavcov a taktiež ľudí, ktorým nevadia potenciálne spoilery. Nasledujúci odstavec môže obsahovať dôležité odhalenie deja a v prípade, že si nechcete pokaziť prekvapenie, odporúčam vám nečítať ho.

 

ZAČIATOK SPOILERU

Ako sme už dávnejšie písali, herečka Felicity Jones mala stvárniť členku skupiny rebelov, ktorej úlohou bude ukradnúť plány desivej zbrane Impéria, všetkým veľmi dobre známej Death Star. Existuje však možnosť, že sa dočkáme zvratu, pretože svetlo sveta uzrela skutočne zaujímavá správa. Tá totiž tvrdí, že si Felicity strihne dcéru známeho a fanúšikmi obľúbeného lovca odmien, ktorým nie je nik iný, než samotný Boba Fett. Berte však na vedomie, že táto fáma zatiaľ nie je oficiálne potvrdená. Ktorá verzia by sa vám páčila viac? Buďte však prosím v komentároch voči ostatným ohľaduplní.

KONIEC SPOILERU

 

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

 

Čo sa postáv Rogue One týka, Felicity Jones (The Theory of Everything, Breathe In) je spájaná s postavou rebelky, Forest Whitaker (Southpaw, The Butler) vraj ohľadom svojej role stále rokuje, Ben Mendelsohn (Slow West, Black Sea) si zahrá hlavného záporáka a meno Sama Claflina (The Hunger Games, Love, Rosie) je v súvislosti s filmom tiež spomínané. Diego Luna (Elysium, Milk) a Riz Ahmed (Nightcrawler) by si mali s veľkou pravdepodobnosťou sadnúť do kokpitov rebelských stíhačiek. O scenár sa postará Garry Whitta (After Earth, The Book of Eli). Snímka Star Wars Anthology: Rogue One, ktorej produkcia nedávno začala, vtrhne do kín 16. decembra 2016 a pokiaľ túžite po ďalších zaujímavých informáciách, tak klikajte sem a sem.

 

Okrem prvého spin-offu tu však máme ešte ďalší, oveľa očakávanejší film z preďalekej galaxie, ktorému by sa tiež patrilo venovať priestor. Možno si ešte niektorí z vás spomínajú, že režisér Star Wars: The Force Awakens, J.J. Abrams (Star Trek, Mission: Impossible III), už dávnejšie potvrdil natáčanie jednej sekvencie veľkorozmerným formátom IMAX. Podľa dostupných informácií už vieme, že išlo o scénu z Abu Dhabi, ktorá predstavuje púštnu planétu s názvom Jakku. A s najväčšou pravdepodobnosťou práve útek z tejto planéty bol nakrútený 70mm IMAX kamerou, takže sa určite oplatí navštíviť poriadne kino, ktoré tento formát podporuje. Aj keď hovoríme iba o jednej filmovej sekvencii, mám taký pocit, že množstvo priaznivcov Star Wars neodolá, pôjde za kvalitou a vychutná si naozaj pôsobivý zážitok.

 

 Ako sa budú IMAX zábery odlišovať od tých obyčajných, ktoré uvidíte v bežných kinách, zistíte na obrázkoch nižšie.

 

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

Som si viac než istý, že s menom Simon Kinberg sa nestretávate prvýkrát. Bol zapojený do snímky X-Men: Days of Future Past, ktorej pomáhal so scenárom a s produkciou, rovnaké povinnosti ho čakajú pri X-Men: Apocalypse a na blížiacu sa Fantastickú štvorku stíha dohliadať tiež. Okrem toho všetkého sa však ešte veľmi výrazne podieľal na vytvorení animovaného seriálu Star Wars Rebels. Z animáku som mal síce hromadu zmiešaných pocitov, ale ako fanúšik Star Wars som dopozeral aspoň prvú sériu. Žiaľ, obávam sa, že som s ním už nadobro skončil. Kinbergova spolupráca s Lucasfilmom však v seriálovom svete rozhodne nekončí a dostáva sa aj do vôd hraných. V rozhovore pre magazín Entertainment Weekly sa totiž Simon priznal, že Michael Arndt (pôvodný scenárista epizódy VII) a Lawrence Kasdan (súčasný spoluscenárista) s ním makali na rozbehnutí príbehov pre novú trilógiu a taktiež aj pre Anthology filmy. To všetko na mieste zvanom Skywalker Ranch, nachádzajúcom sa v Kalifornii:

 

Ako writers room v TV, tak aj my sme strávili týždeň v konferenčnej miestnosti iba s tabuľou, niekoľkými perami a celé dni sme hovorili o (epizódach) VII, VIII a IX. Vedeli sme, čo chce každý z nás napísať. Bol to najkúzelnejší čas, pretože sme písali Star Wars filmy.

 

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

 

Nakoľko už Arndt (The Hunger Games: Catching Fire, Oblivion) nefiguruje na pozícii scenáristu The Force Awakens, môžeme usúdiť, že stretnutie vyššie spomínaných pánov prebehlo pravdepodobne ešte pred októbrom 2013, kedy bol k projektu zavolaný práve Kasdan (Raiders of the Lost Ark, SW epizóda V a VI). Kinberg momentálne píše druhý Star Wars spin-off, ktorý mal pôvodne zrežírovať Josh Trank (Chronicle) a na nedostatok práce sa rozhodne sťažovať nemôže. Jeho slová však dokazujú, že má všetko pod kontrolou:

 

Som ako priateľ na súde. Robím konzultácie. Pracoval som na epizóde VII: pomohol som s príbehom, čítal som scenáre, isté veci som navrhol a svojimi myšlienkami som prispel vždy, keď za niečo stáli.

 

Star Wars: Episode VIII by mal režírovať Rian Johnson (Looper, seriál Breaking Bad), ktorý sa postaral aj o scenár a bývalý Trankov projekt, druhý Anthology film, dostal na starosť Phil Lord spolu s Chrisom Millerom. Toto duo spolupracuje už dlhé roky, prinieslo nám viacero skvelých kúskov (The Lego Movie, Cloudy with a Chance of Meatballs, Jump Street) a tentokrát nám priblížia príbeh, v ktorého centre sa ocitne mladý Han Solo. Kto však natočí záverečnú časť novej trilógie, nie je zatiaľ oficiálne oznámené. Nadchádzajúce Hviezdne vojny si svoju premiéru odbijú už 17. decembra 2015 a ja dúfam, že sa všetci dočkáme jednej obrovskej a nezabudnuteľnej udalosti. Všetky dôležité informácie o snímke nájdete tu.

 

V úplnom závere vám ešte prajem pevné nervy pri čakaní na vytúženú premiéru a taktiež vás pozývam vychutnať si krásnu limitovanú Blu-ray edíciu v steelbooku, ktorú si v prípade záujmu budete môcť zadovážiť už 10. novembra. Zaručene spestrí zbierku nielen fanúšika Star Wars, ale aj priaznivca filmu ako takého.

 

Star Wars možno odhalí dcéru Boba Fetta, Abrams láka na IMAX scény a Simon Kinberg ako dôležitý muž v pozadí

 

May the Force be with you!

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: collider.com, collider.com, collider.com
Foto: supernovo.net, heavyeditorial.files.wordpress.com