Po úspechu rebootu prvej Godzilly od režiséra Garetha Edwarda, ktorý zarobil celosvetovo v box office okolo 520 miliónov dolárov, nám bolo jasné, že pokračovanie a rozrastanie univerza príde do nasledujúcich 5 rokov. Krátko po svetových úspechoch bolo na Comic-Cone v San Diegu oznámené, že naplánovaný sequel by sa mal dostať do kín 8. júna 2018 a okrem Godzilly samotnej by v ňom mali figurovať aj iné veľké príšery ako Rodan, King Ghidorah či Mothra. Edwards momentálne pracuje na Star Wars Anthology: Rogue One, preto môžeme očakávať mierny posun, avšak, je už oznámené, že sa na ňom bude podieľať spolu so scenáristom Maxom Borenstienom, ktorý okrem iného v rozhovore s magazínom collider spomenul: „I’m writing it now, and it’s really going to be great. I don’t want to go off book and tell you anything that I’m not allowed to tell you. The response to the first film was really exciting, but now that that world is established, we can do bigger and even better things. (Práve na tom [Godzilla 2] pracujem a bude to vážne úžasné. Nechcem sa však priveľmi nechať uniesť a povedať vám veci, ktoré by som nemal. Odozvy na prvý film boli fakt potešujúce a kedže už máme vytvorený svet, možeme robiť väčšie a lepšie veci). 

 

Na druhej strane však chystá reboot aj japonské štúdio Toho, ktoré Godzillu pôvodne vytvorilo. Spolurežisér Shinji Higuchi (Attack on Titan) v rozhovore s AP prezradil, že ich Godzilla bude obsahovať akýsi hybrid efektov, kedy uvidíme CGI spolu s praktickými effektami, ako napríklad použitie miniatúr. Japonci tiež sľubujú poňať príbeh Godzilly temnejšie ako predtým. „In movie after movie, people merely ran away from the stampeding monster, and no one tried to face up to the issue of accountability.” (Film čo film, ľudia iba utekali od dupajúceho monštra a nikto sa nesnažil čeliť otázke zodpovednosti). Produkcia ma oficálne započať v septembri tohoto roka.

 

Čakajú nás rovno dva nové filmy s legendárnou Godzillou

 

Na ktorú Godzillu sa vy tešíte najviac? Myslíte si, že majú zmysel rovno dva filmy? Podeľta sa s nami o váš názor v komentároch

Ohodnoť článok
1
Zdroj: comingsoon.net
Foto: Frank Hong