Disney sa môže pochváliť vlastníctvom niekoľkých veľkých značiek, ktoré sa starajú, respektíve v blízkej budúcnosti sa postarajú o nemalé tržby. Star Wars, Marvel, Pixar. Obrovské značky, ktoré sú už dlhšiu dobu schopné vytvoriť vlastný veľtrh, na ktorom sú prezentované novinky z týchto svetov. Ten sa nazýva D23 (D ako Disney a 23 ako 1923, rok kedy Disney prišiel do Hollywoodu). Ten je momentálne v kalifornskom Anaheime v plnom prúde a včerajší večer patril jednoznačne Pixaru. Ten sa aktuálne dostal opäť pevne na nohy po animáku Inside Out, ktorý zožal úspech nielen na diváckej pôde, ale aj na tej kritickej, nehovoriac o solídnych tržbách, ktoré porastú po novembrovom spustení predaja nosičov. Čo nové sme sa teda od družiny pod vedením Johna Lassetera dozvedeli?

 

Úprimne, nedočkali sme sa žiadnych prevratných či prekvapivých informácii. Azda najviac potešilo oznámenie zápletky Toy Story 4, pretože už začiatkom roku sa začalo hovoriť, že príbeh tohto pokračovania by nemal nejako silnejšie zasahovať do uzavretého deja tretej časti (ktorá krásnym spôsobom celú sériu uzatvára). Darmo, peniaze sú peniaze a značka je značka. Dojnú kravu treba dojiť až do poslednej kvapky a tak sa kovboj Woody a astronaut Buzz vrátia. Tentokrát by sa ale malo jednať o prvý romantický príbeh štúdia Pixar. A medzi kým? Buzz a Jessie vyzerali vždy tak milo, no pôjde o lásku medzi Woodym a Bo Peep. Tú sme mohli vždy vidieť ako postavu, ktorá sa objavovala skôr na pozadí a v príbehu ako takom nezohrávala žiadnu veľkú rolu. Jej láska ku kovbojovi sa ale uprieť nedá, tá bola viditeľná aj napriek jej veľmi krátkym výstupom. Pokiaľ si dobre pamätáte, v Toy Story 3 už ale Bo Peep chýbala, pretože bola predaná vo výpredaji, takže to dáva tvorcom možnosť vytvoriť zaujímavý príbeh o jej hľadaní. Pôvodne jej prepožičala hlas Annie Potts, no štúdio Pixar je známe tým, že čo sa týka ich postáv, nerobí mu problém hlas vymeniť za herečku/speváčku zvučnejšieho mena, takže preobsadenie by v tomto prípade asi veľký rozruch nevyvolalo. Premiéra štvrtého Príbehu Hračiek je naplánovaná na 16. júna/června 2017.

 

Pixar na D23: Novinky okolo Toy Story 4, Finding Dory a mnoho ďalšieho

 

Potom sa reč obrátila na Finding Dory, pokračovanie príbehu Hľadá sa Nemo, ktoré bude tentokrát zamerané na životný príbeh Dory, ktorej v pôvodnom znení fantasticky prepožičala hlas Ellen DeGeneres. Zábudlivá rybička sa rozhodne nájsť svoju rodinu a tak vycestuje až na miesto Jewel of Monterey v Kalifornii. Pokiaľ si myslíte že Nemo a jeho otec sa v príbehu stratia, tak sa vraj nemusíme báť, mali by byť súčasťou celého príbehu. Postavy v pokračovaní nám prezradilo hlasové obsadenie, ktoré činí Diane Keaton ako Dorynu matku Jenny, Eugena Levyho ako jej otca Charlieho, Ed O’Neill sa postaral o mrzutú chobotnicu s menom Hank, Ty Burrell prepožičia svoj hlas veľrybe Bailey, ktorá si myslí, že má zranenie hlavy a Kaitlin Olson žralokovi s menom Destiny (ktorý verí, že je veľryba). Zatiaľ to teda vyzerá viac než dobre, no na výsledný efekt si budeme musieť počkať až do premiéry 17. júna/června 2016. Určite ale poteší concept art a prvý obrázok, na ktorom môžeme vidieť Dory a Hanka.

 

Pixar na D23: Novinky okolo Toy Story 4, Finding Dory a mnoho ďalšieho

 

Pixar na D23: Novinky okolo Toy Story 4, Finding Dory a mnoho ďalšieho

 

Najbližším animákom Pixaru, ktorý sa dostane do kín je Good Dinosaur s premiérou naplánovanou na 25. november/listopad tohto roku. Okrem iného sme už dostali aj nádherný trailer a D23 prinieslo popri starších informáciách aj prvý obrázok T-Rexa, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Animák je postavený na otázke „Čo keby asteroid, ktorý vyhubil dinosaurov minul našu Zem?“ a podľa ukážok sa rozhodne máme na čo tešiť. Hlavným hrdinom je dinosaurus Arlo, ktorý sa spriatelí s malým chlapcom a spolu sa vydávajú na úžasnú cestu naprieč pravekým svetom.

 

Pixar na D23: Novinky okolo Toy Story 4, Finding Dory a mnoho ďalšieho

 

Poznáte to, že pokiaľ neuvidíte, tak neuveríte? Presne tak sa ja staviam k pokračovaniu Rodinky Úžasných/Úžasňákových, alebo ak chcete The Incredibles. Na to sa čaká už viac ako desať rokov, preto oficiálne oznámenie prednedávnom potešilo veľké množstvo fanúšikov. Včerajší večer ale priniesol v tomto smere veľké sklamanie, dátum premiéry sa z roku 2016 posunul zatiaľ na neurčito a animák sa tak pridal ku Cars 3, ktorý rovnako ešte nemá stanovený dátum premiéry. Potešia teda aspoň oficiálne plagáty, ktoré sa podarilo ukoristiť kolegom z comingsoon.net. Na ktorý animák od Pixaru sa v najbližších rokoch tešíte najviac?

 

Pixar na D23: Novinky okolo Toy Story 4, Finding Dory a mnoho ďalšieho

 

Ohodnoť článok
3
Zdroj: collider,com, collider,com, collider,com
Foto: somingsoon