Lucasfilm je v plnom prúde tvorenia ich novej Star Wars frančízy a k tomuto účelu si do svojho tímu vyberajú azda len tie najsľubnejšie mená v Hollywoode. V júli sa objavili prvé zvesti o tom, že Star Wars: Epizode IX by mal režírovať Colin Trevorrow, a teraz máme oficiálne vyhlásenie, že sa tak naozaj stane. Trevorrow, ktorého Jurassic World predčil všetky očakávania, sa tak po J. J. Abramsovi, (Star Wars: Episode VII) a Rianovi Johnsonovi (Star Wars Episode VIII), stane tretím režisérom očakávanej sequelovej trilógie.

 

Oficiálne vyhlásenie zatiaľ potvrdzuje, že Trevorrow bude zastávať čisto režisérsku pozíciu. Otázka, či sa bude môcť podieľať na scenári je zatiaľ viac-menej otvorená. Avšak, bez toho, aby sme podceňovali úlohu ostatných dvoch režisérov, Trevorrow vezme velenie poslednej, tretej časti, a tým na seba berie možno ešte zodpovednejšiu úlohu. Uvidíme, či dokáže režisér jediného, no stále veľmi úspešného blockbusteru, zopakovať dinosaurí úspech nielen čo sa návštevnosti divákov týka, ale hlavne natočením naozaj kvalitnej snímky. J. J Abrams a Rian Johnson dokázali svojimi dielami opakovane potvrdiť, že dokážu natočiť výborné filmy. Trevorrow, naopak, bude musieť túto skutočnosť ešte len obhájiť. A možno aj toto je istým spôsobom dôvod k menším pochybnostiam.

 

Režisér Jurassic World bude režírovať Star Wars: Episode IX

 

Podľa vyhlásení Kathleen Kenedyovej, novej hlavy Lucafilmu, Trevorrow výber nestál len čisto na úspechu Jurassic World, ale aj na kvalitách jeho predchádzajúceho diela s názvom Safety Not Guaranteed (2012). Sila toho filmu v spojitosti s neskutočným úspechom Jurassic World hovorí tony o jeho kvalitách v úlohe rozprávača, aj ako skúseného filmára.“ Trevorrow tak podľa týchto vyhlásen, už dokázal potvrdiť svoje kvality. Uvidíme v roku 2019, kedy má Star Wars: Episode IX naplánovanú premiéru.

Ohodnoť článok
1
Zdroj: www.collider.com