Na D23 sa objavili prvé správy o tom, že Disney plánuje prerozprávať klasický rozprávkový príbeh Jack a fazuľa pod názvom Gigantic. O réžiu by sa mal postarať Nathan Greno (Na vlásku) a rozprávka by sa mala dostať do kín v roku 2018. Ďalším projektom, o ktorom sa rozprávalo je Moana (podieľa sa na ňom aj Dwayne Johnson), konkrétne nahovorí jednu z hlavných postáv. V tomto prípade sa réžie ujme dvojica John Musker a Ron Clements (Princezná a žabiak, Malá morská víla). Premiéra je stanovená na 23. novembra 2016.

 

Disney ohlasuje nové animáky, o čom budú?

 

Gigantic sa bude odohrávať v Španielsku na počiatku 15. storočia, v dobe zámorských objavov. Hlavnou postavou je samozrejme Jack, ktorý nájde v oblakoch svet obrov. Tam sa zoznamuje s 11-ročnou obryňou Inmou a rozhodne sa jej pomôcť nájsť cestu domov. Na piesňach k rozprávke bude pracovať oscarová dvojica známa z hitu Frozen (2013), Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez.

 

Príbeh Moany je zatiaľ viac-menej stručný a nezachádza veľmi do detailov. Hlavnou postavou má byť mladé dievča dobrodružnej povahy, ktorá sa plaví dokončiť nebezpečnú misiu jej predkov. Na cestách sa stretáva s polobohom menom Maui (Johnson) a spolu sa vydávajú naprieč šírym oceánom na cestu plnú nástrah a nebezpečenstiev.

 

Disney ohlasuje nové animáky, o čom budú?

Ohodnoť článok
6
Zdroj: www.comingsoon.com