Minulý rok sa Sandra Bullock umiestnila v zozname najbohatších herečiek na prvom mieste, tento rok sa pre zmenu neumiestnila vôbec. Prečo? Vysvetlenie je jednoduché, v roku 2014 nenakrútila žiadnu snímku a naposledy sme mohli jej hlas počuť v originálnom znení Mimoňov ako Scarlett Overkill. Je všeobecne známe, že herečky zarábajú pomerne dosť menej ako muži (feministky do ulíc!), takže keby dáme druhú najlepšie zarábajúcu herečku do zoznamu najbohatších hercov, našli by sme ju až na 7. mieste. Komu teda patrí tohtoročná prvá priečka v zozname z dielne Forbes?

 

Nikoho asi veľmi neprekvapí, keď prvé miesto okupuje Katniss Jennifer Lawrence s 52 miliónmi amerických dolárov. Keď hráte v takých úspešných filmových sériách ako X-Men či Hunger Games a pridate k tomu ešte nejaký ten filmík navyše, prvé miesto je zaručené.

 

Druhou najbohatšou herečkou za posledný rok je Scarlett Johansson, ktorej dopomohol, rovnako ako aj Robertovi Downeymu Jr., hlavne Marvel. Herečke, ktorej zadok dostal v Avengers: Age of Ultron väčší priestor ako tvár svieti na konte 35 miliónov dolárov. To je celkom priepastný rozdiel medzi prvým a druhým miestom, čo poviete?

 

Tretie miesto je ale asi najprekvapivejšie. Melissa McCarthy zarobila slušných 23 miliónov a aj napriek tomu, že ju ešte veľká časť divákov nemá rado, nás si získala aspoň humorným Spy (našu recenziu čítaj tu), ktorý sa už na budúci rok dočká pokračovania. Celý rebríček si môžete pozrieť nižšie, narozdiel od toho mužského v ňom nájdete samé známe mená (Bingbing Fan si okrem vtipného mena môžete pamätať z X-Men: DoFP či Iron Man 3). Nájdete medzi nimi aj svoju obľúbenú?

 

1. Jennifer Lawrence: $52 miliónov

2. Scarlett Johansson: $35 miliónov

3. Melissa McCarthy: $23 miliónov

4. Bingbing Fan: $21 miliónov

5. Jennifer Aniston: $16 miliónov

6. Julia Roberts: $16 miliónov

7. Angelina Jolie: $15 miliónov

8. Reese Witherspoon: $15 miliónov

9. Anne Hathaway: $12 miliónov

10. Kristen Stewart: $12 miliónov

Ohodnoť článok
5
Zdroj: Forbes.com
Foto: youtube