Podľa posledných informácií je Hugh Jackman horúcim kandidátom na stvárnenie Odysea, slávneho antického hrdinu. Informácie, že produkčná spoločnosť Lionsgate chystá adaptáciu Homérovho eposu, vyšli na povrch už v tomto apríli, avšak oficiálne vyhlásenie, kto prepožičia tvár hlavnému predstaviteľovi, by sme sa mali dozvedieť až v nasledujúcich dňoch. Do projektu boli začlenení aj režisér Francis Lawrance a producentka Nina Jackobson, známi predovšetkým sériou Hunger Games (okrem prvého dielu, ktorý režíroval Gary Ross). Tým z produkcie Hunger Games naviac dopĺňa scenárista Peter Craig, ktorý Odyseu momentálne píše.

 

Hugh Jackman sa uchádza o hlavnú rolu v pripravovanej adaptácii Homérovho eposu Odysea

 

Daný projekt by sme pravdepodobne nemali vôbec vnímať ako pokračovanie Petersenovej Tróje (2004), v ktorej postavu Odysea stvárnil Sean Bean. Originálne síce ide o pokračovanie Homérovej Iliady, ale z filmového hľadiska sa akýkoľvek vzťah medzi projektami vôbec nespomína. Pôjde teda o dobre známy príbeh antického hrdinu, ktorý sa vracia naspäť z trójskej vojny do rodnej Itaky. Keďže si však pohneval boha mora, Poseidóna, na ceste dlhej desať rokov musí čeliť viacerým nástrahám mytologického Grécka.

 

Homérov epos bol v minulosti viackrát sfilmovaný. Spomeňme aspoň počin Odysea (1997), najznámejší televízny film na pokračovanie, ktorý sme mohli vidieť aj na našich obrazovkách. V tomto prípade stvárnil hlavného hrdinu herec Armand Assante. Produkcia novej adaptácie by sa mala začať počiatkom roku 2016. Termín premiéry zatiaľ nebol ohlásený.  

Ohodnoť článok
0
Zdroj: www.comingsoon.com