Pokiaľ sledujete seriál Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. a zaujímate sa o všetky možné novinky s ním spojené, pravdepodobne vás neminula jedna staršia informácia ohľadom nového spin-offu. Táto správa prišla ešte v apríli a potvrdila, že sa bude príbeh nového komiksového seriálu točiť okolo postáv, ktoré poznáme pod menami Bobbi Morse/Mockingbird (Adrianne Palicki - John Wick, G.I. Joe: Retaliation) a Lance Hunter (Nick Blood - seriál Misfits). Títo hrdinovia sa objavili už v druhej sérii vyššie spomínaných Agentov S.H.I.E.L.D.u a myslím si, že ich prítomnosť dokázala príbeh príjemne osviežiť.

 

Ukázalo sa však, že vývoj tohto projektu nebude prechádzka ružovou záhradou a v polovici mája prišiel náhly zvrat. Prezident spoločnosti ABC Entertainment, Paul Lee, sa totiž vyjadril, že agenti Bobbi a Hunter sa dokázali v už rozbehnutom seriáli udomácniť, získať si popularitu a preto sa vedenie rozhodlo pre následné zrušenie chystaného spin-offu. Všetko teda nasvedčovalo tomu, že sa v tretej sérii Agentov opäť stretneme s celou Coulsonovou (Clark Gregg) partičkou. Teraz však máme august, situácia sa zmenila ešte raz a nakoniec predsa len nové televízne dobrodružstvo uvidíme.

 

Marvel rozhodne nezaháľa a chystá spin-off seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Seriál ponesie názov Marvel's Most Wanted, zastreší ho televízna spoločnosť ABC a už onedlho sa vraj začne pripravovať pilotná epizóda. V prípade, že bude vedením schválená, dočkáme sa plnohodnotnej série. Z pozície výkonných producentov budú na celý projekt dohliadať Jeff BellPaul Zbyszewski, ktorí sa taktiež postarajú o scenár k prvej časti. Tí sa tiež rozpovedali aj o tom, že by nemalo ísť o spin-off, ale skôr o samostatný príbeh dvoch postáv, ktorý by si šiel svojou vlastnou cestou. To by však dávalo zmysel jedine v prípade, keby bol Most Wanted prequel, ktorý by nevychádzal z udalostí Agents of S.H.I.E.L.D. a oba seriáli by spájali iba Bobbi s Hunterom. Pravidelní diváci však vedia, že ich spoločná minulosť už bola niekoľkokrát naznačená, takže priestor na realizáciu by sa rozhodne našiel. Z najvyššieho kresla bude na celý priebeh seriálu dozerať Jeph Loeb, šéf televíznej divízie Marvelu, ktorý taktiež zaujme miesto výkonného producenta.

 

Prečo však dostal nový seriál zelenú, keď pôvodný plán bol nechať hrdinov pokope? Môžeme iba predpokladať, že scenáristi Agentov už presne vedia, ako sa budú nadchádzajúce udalosti vyvíjať a keďže spin-off s veľmi vysokou pravdepodobnosťou bude, znamená to, že sa v priebehu ďalšej Coulsonovej série budeme musieť s Bobbi a Hunterom rozlúčiť. Kedy presne sa začne pilot točiť, zatiaľ nevieme. Štartu by sme sa však mohli dočkať buď v období (prípadnej) premiéry štvrtej série Agents of S.H.I.E.L.D., alebo ešte o niečo skôr, teda v čase vyplnenia letnej vysielacej medzery. Ale to už sa pohybujeme vo veľmi hypotetickej rovine a na všetky oficiálne vyhlásenia si musíme ešte nejaký ten čas počkať.

 

Marvel rozhodne nezaháľa a chystá spin-off seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Čo sa budúcnosti seriálov od Marvelu týka, tretia séria Agentov dorazí 29. septembra 2015 a tento rok sa dočkáme ešte Jessicy Jones, ktorá vypustí všetkých trinásť epizód naraz. So svojou druhou sériou sa v roku 2016 vráti nielen Peggy Carter, ale aj mnohými očakávaný Daredevil. Prostredníctvom streamovacej spoločnosti Netflix si premiéru odbije budúci rok aj Luke Cage, ktorý tak spoločne s Mattom Murdockom, Jessicou Jones a Iron Fistom vytvorí tzv. The Defenders. Priaznivci sa teda rozhodne nemôžu sťažovať na slabý výber. Čo vravíte na Marvel's Most Wanted a ktoré z vyššie zmienených seriálov sledujete? Rozhodne nám dajte vedieť.

Ohodnoť článok
2
Zdroj: comingsoon.net, edna.cz
Foto: pop-critica.com, nerdreactor.com