Rýchlo a zbesilo 7 sa nielenže stal jedným z doteraz najúspešnejších hitov tohto roka, ale získal si aj piate miesto v rebríčku najzárobkovejších filmov histórie. S celosvetovou tržbou 1,51 miliardy dolárov, Universal nespí na vavrínoch, ale usilovne pracuje na ôsmom pokračovaní. Zatiaľ čo Chris Morgan píše scenár, vedenie má plné ruky práce s hľadaním vhodného režiséra. Zdanlivo jednoduchá úloha sa však zdá byť oveľa komplikovanejším problémom.

 

Rýchlo a zbesilo 8 hľadá svojho režiséra a nájsť toho správneho zdá sa byť tvrdý oriešok

 

Rýchlo a zbesilo 7 nemalo vôbec ľahkú produkciu a režisér James Wan mal čo robiť, aby dotiahol očakávaný blockbuster do zdarného konca. Povráva sa, že na pľace panovalo medzi Wanom a Vinom Dieselom, ktorý zároveň zastával miesto producenta, isté napätie. Ako producent, Diesel údajne komentoval a prehodnocoval každý detail akčných scén, čo je za predpokladu, že sa tak naozaj dialo, dozaista frustrujúca okolnosť pre režiséra. Obaja však tieto dohady jasne odmietajú. Čo viac, tragické úmrtie Paula Walkera počas produkcie všetko ešte viac skomplikovalo. Avšak, len na základe diváckej návštevnosti môžeme jasne povedať, že sa Wanovi nakrúcanie podarilo doviesť do zdarného konca. A práve aj preto by bolo pre Universal ideálnym riešením zapojiť Wana aj do ďalšieho pokračovania.

 

Pôvodne mal Wan režírovať nielen ôsme, ale aj deviate pokračovanie. Samotný režisér sa však momentálne vracia k žánru, ktorý ho preslávil, a pracuje na pokračovaní hororu V zajatí démonov (2013) pre Warner Bros. Universal preto oslovilo veterána série Rýchlo a zbesilo, Justina Lina, ktorý nakrútil pokračovania od Tokijskej jazdy (2006) až po Rýchlo a zbesilo 6 (2013). Aj ten však ponuku, kvôli práci na pokračovaní Star Treku, odmietol. V tomto momente sa v Universale rozhodli vrátiť naspäť k Wanovi (ako keby v Hollywoode nemali dosť režisérov), a bez akýchkoľvek riskantných rozhodnutí najať niekoho celkom nového (ako to mimochodom urobili aj v prípade Wana), ponúkli mu ešte viac peňazí. Majster hororu však aj tentoraz odmietol.

 

Rýchlo a zbesilo 8 hľadá svojho režiséra a nájsť toho správneho zdá sa byť tvrdý oriešok

 

Momentálne kolujú dohady, že by sa do režisérskeho kresla mohol posadiť Jaume Collet-Serra (Sirota, Non Stop), ale oficiálne zatiaľ nie je nič isté. Údajne sa vraví aj o tom, že by si chcel jedno pokračovanie nakrútiť aj Vin Diesel, ale tieto dohady sa zdajú byť skôr pritiahnuté za vlasy. Skutočnosťou ostáva fakt, že podobne ako v prípade spomínaného Collet-Serru, ktorý za sebou má slušnú filmografiu, by bolo zaujímavé vidieť aj iných režisérov s úspešnými filmami iných žánrov, ako dokážu obstáť pri sérii ako je Rýchlo a zbesilo. Napíšte nám v komentároch nižšie, koho by ste radi videli režírovať ôsme pokračovanie a čo by s ním podľa vás mohol daný človek urobiť. 


PS: Nie, George Miller by to pravdepodobne odmietol...

Ohodnoť článok
2
Zdroj: collider.com